Premiera najnowszego albumu Master „Saints Dispelled”

Nowa płyta Master „Saints Dispelled” miała premierę 19 stycznia – jest to już 15 studyjny album amerykańskiej legendy, którą od czterdziestu lat dowodzi Paul Speckmann.

Pochodzący z Czech zespół Master, jeden z założycieli death metalu, od samego początku stał na czele tego stylu, będąc jednym z pierwszych zespołów, które przyjęły death metal już w początkach gatunku. Teraz, czterdzieści lat po wydaniu debiutanckiego albumu i osiągnięciu czternastu pozycji w dyskografii tytani prezentują nowe, miażdżące wydawnictwo „Saints Dispelled”.

Master jest jednym z najwcześniejszych zespołów na świecie określanych jako death metal i wciąż ma się dobrze w różnych składach skupionych wokół głównego człowieka i założyciela Paula Speckmanna. Pierwotnie założona w 1983 roku z siedzibą w Chicago, Illinois. Później przeniósł się do Uherské Hradiště na Morawach w Czechach.

Master, znany również jako „Motorhead of Death Metal”, daje nam kolejną intensywną death metalową propozycję w 2024 roku. Po raz kolejny pokazują, co to znaczy produkować wysokooktanowy, rozrywający bębenki w uszach i nieubłagany Death Metal tworząc szybką brutalność, którą wszyscy tak kochamy i lubimy. „Saints Dispelled” nie jest stylistycznym wyjątkiem. Zdecydowanie nie jest to płyta, której można słuchać czytając dobrą książkę i popijając ciepłą herbatę. Pomiędzy dudniącą perkusją, bezlitosnym riffowaniem i oczywiście, cudownie okropnym wokalem Speckmanna, „Saints Dispelled” jest po prostu wściekle. Od początku do końca, album konsekwentnie rozdziera kręgosłup i łamie kark potęgą doskonałego pomysłu Mastera na to, co oznacza oldschoolowy death metal.

Mówiąc bardziej szczegółowo: „Saints Dispelled” w przenośni i dosłownie rozerwie ci twarz, przyszyje ją z powrotem i ponownie rozerwie. Ponieważ jest to niewątpliwie kompetentny i wysoce profesjonalny zespół, który wie, co robi, zostało to ładnie pokazane tutaj wraz z albumem, który ma w sobie wiele do powiedzenia, co sprawia, że jest to szczera rekomendacja nie tylko dla fanów zespołu, ale wszystkich tych, którzy lubią ten styl oldschoolowego death/thrash metalu.

Wydawnictwo ukazało się również jako limitowany, pudełkowy zestaw 500 egzemplarzy z digipackiem CD i dodatkowymi dodatkami. Album „Saints Dispelled” wydany został nakładem nakładem holenderskiej wytwórni Hammerheart Records, zawiera osiem kompozycji i dwa dodatkowe utwory.

Master „Saints Dispelled” lista utworów

  1. Destruction in June
  2. Walk in the Footsteps of Doom
  3. Saints Dispelled
  4. Minds Under Pressure
  5. Find Your Life
  6. Marred and Diseased
  7. The Wiseman
  8. The Wizard of Evil
  9. Nomads (Bonus Track)
  10. Alienation of Insanity (Bonus Track)

Master – koncert w Polsce

Master zagra w Chorzowie 1 czerwca podczas finałowego koncertu Bloodstock Metal 2 The Masses Poland obok m.in. Dragon, Doomas i innych znakomitych zespołów.

Ostatnie wydawnictwo Master to koncertowy album „Alive in Athens” z 2020 roku będący zapisem występu, który miał miejsce z 2016 roku w klubie „Modu” w Atenach. Aktualny skład formacji to Paul Speckmann, gitarzysta Alex Nejezchleba oraz perkusista Peter Bajci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *