Primordial powraca z nowym singlem z nadchodzącej płyty. Zobacz teledysk do utworu „Victory Has 1000 Fathers, Defeat Is an Orphan”

Grupa Primordial powraca po długiej nieobecności z nowym singlem. Zespół wypuścił również teledysk do utworu „Victory Has 1000 Fathers, Defeat Is an Orphan”. Nowa płyta ukaże się już we wrześniu.

Mamy wspaniałe wieści dla fanów irlandzkiej grupy Primordial. Zespół po pięciu latach powraca z nowym materiałem! Wczoraj miała miejsce premiera najnowszego singla z nadchodzącej płyty „How It Ends”. Ukazał się również teledysk do utworu „Victory Has 1000 Fathers, Defeat Is an Orphan”.

Primordial powraca po 5 latach ciszy

Wczoraj na oficjalnym facebookowym profilu zespołu pojawiły się informacje odnośnie nowej płyty, która ukarze się już 29 września. Na nowym wydawnictwie usłyszymy 10 nowych kompozycji w charakterystycznym dla Primordial stylu.

Tytuł jest pytaniem – czy tak to się kończy? Jak to wszystko się dzieje: kultura, język, historia, społeczeństwo-ludzkość- kto wie? Niezależnie od tego, kim jesteś lub byłeś, masz jedną szansę i pytanie, czy to koniec twojego miasta, stanu, narodu? Mity, tradycje, związki powinny zadawać pytanie, kto reaguje, kto się buntuje- i jaki będzie tego koniec?
„How It Ends” to bardzo wściekły, buntowniczy i brutalny album. Podczas naszej pracy wszystko zaczęło nabierać coraz to nowych kształtów. Może to być nasze wyjściowe brzmienie, ale będzie to dźwięk naszego oporu w kategoriach muzycznych. Myślę, że ten album jest też bardziej metalowy! I bardziej epicki!
Z pewnością brzmi jak PRIMORDIAL, co do tego nie ma wątpliwości, mamy swój własny styl i to jest nowy rozdział tej samej książki. Jeśli zrobiliśmy coś nowego, to naprawdę pracowaliśmy z większym przekonaniem, że bardziej niż kiedykolwiek ufaliśmy naszym instynktom.

Zespół Primordial jest ceniony przede wszystkim za swój unikalny muzyczny styl. Charakterystyczny wokal, ciężkie, wręcz doomowe brzmienie połączone z celtycką tradycją i historycznym przesłaniem sprawia, że słuchacz odbywa podróż w czasie i utożsamia się często z podmiotem lirycznym utworu. Zespół powstał w Dublinie w 1993 i jest uważany za jeden z ważniejszych irlandzkich zespołów na ekstremalnej scenie.

Primordial- „How It End”

Nowy krążek ujrzy światło dzienne już 29 września. Na nowym wydawnictwie znajdziemy 10 premierowych utworów:

  1. How It Ends
  2. Ploughs To Rust, Swords To Dust
  3. We Shall Not Serve
  4. Traidisiúnta
  5. Pilgrimage To The World’s End
  6. Nothing New Under The Sun
  7. Call To Cernunnos
  8. All Against All
  9. Death Holy Death
  10. Victory Has 1000 Fathers, Defeat Is An Orphan

Ruszyła przedsprzedaż albumu. „How It Ends” możecie zamówić tutaj, zarówno w formacie multimedialnym, CD jak i na vinylach.

Przypominamy, że Primordial wystąpi podczas Vltima Ratio Fest 10 października we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *