Primordial prezentuje drugi singiel z nadchodzącej płyty. Posłuchaj nowego utworu.

Zespół Primordial zaprezentował drugi singiel z nadchodzącej płyty. Posłuchaj „Pilgrimage to the World’s End”.

Irlandzki Primordial zaprezentował drugi singiel ze swojej nadchodzącej płyty „How it Ends”, której premiera odbędzie się 29 września. Primordial to niesamowicie emocjonalna mieszanka celtyckiej tradycji z black metalową stylistyką. Zespół powraca z nowym materiałem po pięciu latach milczenia. Pierwszym singlem, który promuje nowe wydawnictwo, jest „Victory Has 1000 Fathers, Defeat Is an Orphan”.

Posłuchaj nowego singla zespołu Primordial.

W sieci ukazał się drugi singiel z nadchodzącej nowej płyty „How it Ends”. Przypominamy, że płyta ukaże się już 29 września. Można ją zamówić w preorderze tutaj. „Pilgrimage to the World’s End” to kolejna kompozycja w bardzo primordialowym stylu, która zmusza słuchacza do głębszej refleksji.

„Pilgrimage to the World’s End” zaczęła się od inspiracji trudami Irlandczyków wysyłanych jako skazańcy do Australii, ale oczywiście umieściłam to w poście z narracją „Coffin Ships”, w której biedni ludzie wsiadają na łodzie, próbując dotrzeć do nowego świata zacząć życie od nowa. Ilu zmarło na łodziach, przetrwało choroby, śmierć, nigdy nie dotarło do celu. Wtedy zacząłem naprawdę zastanawiać się nad trudną sytuacją wszystkich ludzi w XIX wieku, którzy przez głód, wojnę i biedę próbowali szukać nowego. Ponieważ Primordial zawsze miał historyczne echo, które powinno odbić się na współczesności, widzimy to samo: biedni ludzie czepiający się łodzi, próbujący szukać nowego życia, zawsze na żądanie małej społeczności gospodarczej elita, która czerpie korzyści z ich nędzy. To pieśń wojny i głodu, uciekinierów ze wszystkich krajów i narodów…”

Primordial wystąpi podczas Ultima Ratio Festival 2023

Zespół Primordial wystąpi jako jeden z gości podczas Ultima Ratio Fest we Wrocławiu. Gwiazdą imprezy będzie brytyjski Paradise Lost. Tego wieczoru na scenie zagoszczą również Harakiri for the Sky i Omnium Gatherum.

Ultima Ratio Fest 2023 odbędzie się we wrocławskim klubie A2 już 10 października. Będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć zespół Primordial i całe doborowe towarzystwo na jednej scenie!

Ultima Ratio Festival 2023

Paradise Lost + Primordial + Harakiri for the Sky + Omnium Gatherum

10.10.2023 – Wrocław, klub A2

Bilety dostępne na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *