Primordial prezentuje nowy teledysk. Zobacz wideo do utworu „Death Holy Death”

Irlandczycy zaprezentowali dziś teledysk do utworu „Death Holy Death”. Grupa pojawi się na dwóch koncertach w Polsce.

Chociaż premiera ostatniego albumu zespołu Primordial miała miejsce pod koniec września zeszłego roku, Irlandczycy opublikowali dziś kolejne wideo do jednego z utworów z „How It Ends”.

Zobacz wideo do utworu „Death Holy Death”

„How is Ends” to dziesiąty album w dorobku irlandzkiej grupy.  Primordial wypracował sobie swój charakterystyczny styl oscylujący na granicy celtyckiego folku, melodyjnego death i zimnej aury doom metalu. Ich koncerty są bardzo poruszające i na długo zostają w pamięci widzów.

Dziś zespół ukazał światu swoją najnowszą produkcję do utworu „Death Holy Death”, którą możecie obejrzeć poniżej.

„Death Holy Death” to utwór o męczeństwie, poświęceniu i oddaniu życia wyższym ideałom. Stałem, obserwując procesję religijną w małym, włoskim, średniowiecznym mieście otoczonym murami, ruchu, który niewiele się zmienił przez ostatnie 500 lat. Mury miejskie ozdobione tymi samymi flagami, ci sami święci, męczennicy, rycerze, królowe, królowie i demony, zwietrzałe i zniszczone, ale wciąż stojące na ścianach i wałach. Miejscowa święta obdzierana żywcem na rynku miejskim w imię Herezji i pamiętana ze swojego oddania przez pół tysiąclecia później. Ofiara trwa. Pasja Joanny d’Arc (1928) wydawała się idealnie pasować do tej piosenki…” – A.A. Nemtheanga

 

Czytaj także: Ultima Ratio Fest 2023. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Primordial wystąpi w Polsce

Irlandzki zespół ma wielu fanów także w Polsce. Ich ostatni koncert w naszej ojczyźnie odbył się podczas Vltima Ratio Festival we Wrocławiu w zeszłym roku. Zespół powróci do nas na jesień z dwoma koncertami:

20.09.2024 w Lublinie oraz podczas tegorocznej edycji festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *