Przedstawiamy Backhand Slap. Czyli szkoła starego, dobrego grania

Backhand Slap to zespół grający muzykę z przekazem. Absolutna perełka wśród wykonawców HC. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

Mieliśmy okazję być na dość ciekawym wydarzeniu, jakim było Sea You Music Showcase w Gdańsku, mający na celu promocję młodych i mniej znanych zespołów z Trójmiasta. To właśnie 14 kwietnia (drugiego dnia festiwalu) na scenie Magazyn dali swój koncert Panowie z Backhand Slap.

Backhand Slap. Zobacz relację z koncertu w Gdańsku.

Kapela otworzyła drugi dzień festiwalu. Każdy wie, że otwieranie koncertów nie należy do najłatwiejszych. Tym razem posypały się iskry. Ktoś, kto spodziewał się potańcówki w rytmach disco, mógłby zaskoczony. Goście nie obwijali w bawełnę. Było zdecydowanie gorąco! To właśnie w takich przypadkach przypominam sobie o starych dobrych zespołach hardcorowych. Podobała mi się żywiołowość i totalna bezpośredniość przekazu. Niektórzy faktycznie mogliby się poczuć, jakby oberwali z „liścia”.

Backhand Slap. Czyli z czym to się je?

Zespół pochodzi z Tczewa/Gdańska. Panowie są zdecydowanie wierni starym ideałom. Tym pozytywnym rzecz jasna. W listopadzie 2021 ukazała się ich płyta „Cantona”. Gdzie możecie ją dostać? A tutaj W tej muzyce nie ma miejsca dla ściemy i tak jest w tym przypadku. Czysta, bezkompromisowa żywiołowość. Fani starego dobrego hardcore/punka będą zadowoleni. Jeszcze jak! Dodam nieskromnie, że na żywo to tu sypią się iskry. Nie ma czasu na odpoczynek. Wiec przeciwnie- trzeba napier*alać!

Jeśli mam opisać ten zespół jednym zdaniem, to pozwolę sobie przytoczyć cytat oddający klimat i naturę tego zespołu. Więc wyrwane z utworu „Backhand Slap”

c’moooon
open your minds!
Raise your hearts!
We are Backhand Slap
join Us in hard core

There is no place for
racism, sexism or homophobia
right here,
right now
We are together
rise up!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *