Queens Of The Stone Age odwołuje swój występ na Colours Of Ostrava. Wiemy kto ich zastąpi

Colours Of Ostrava rusza już za tydzień. Niestety jeden z headlinerów jest zmuszony odwołać swój występ na imprezie w Czechach.

Colours Of Ostrava odbywać się będzie już po raz 21 na terenie wyjątkowej dzielnicy przemysłowej Dolní Vítkovice w Ostrawie. Industraialny teren zapewnia niepowtarzalną atmosferę i wysokiej jakości zaplecze festiwalowe z ośmioma plenerowymi scenami muzycznymi i licznymi scenami krytymi. O jakości festiwalu świadczy nie tylko program, ale także międzynarodowe nagrody. 

QOTSA odwołuje swój występ na Colours Of Ostrava

Niestety nie mamy dobrych wieści dla fanów zespołu Queens Of The Stone Age. Zespół został zmuszony odwołać swoją trasę ze względów zdrowotnych. Josh Homme-wokalista i założyciel zespołu, musi pilnie powrócić do Ameryki, żeby odbyć operację. Taką informację zamieścił dziś zespół na swoim oficjalnym profilu facebookowym. Wpis możecie przeczytać poniżej:

W ramach zastępstwa na scenie stanie nie kto inny jak Tom Morello! Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli przed dość trudną sytuacją, lecz wybrnęli z niej po mistrzowsku!

Mamy również oficjalne oświadczenie organizatorów festiwalu w Ostrawie:

Bardzo nam przykro, będzie nam brakowało „Feel Good Hit of the Summer” w tym roku w Ostrawie. Lepszego zespołu na otwarcie festiwalu nie mogliśmy sobie wymarzyć, niestety Queens of the Stone Age odwołuje resztę swojej lipcowej trasy koncertowej ze względów zdrowotnych. Ta smutna wiadomość dotknęła też inne festiwale. Natychmiast zareagowaliśmy i skontaktowaliśmy się ze wszystkimi możliwymi wykonawcami. Niesamowity zespół bookerów Zlaty Holušovej sprowadza muzyka, którego koncert pierwotnie planowaliśmy na przyszły rok. Według magazynu Rolling Stone 18. najlepszy gitarzysta w historii, członek Rock and Roll Hall of Fame, zdobywca 2 nagród Grammy, a przede wszystkim niezwykle sympatyczny gitarzysta otoczony wspaniałymi kolegami z zespołu. Wierzymy, że Tom Morello wstrząśnie Was swoim wykonaniem „Killing in the Name” czy najnowszego hitu „GOSSIP”, a Wy dopełnicie jego występ chóralnym śpiewem podczas pierwszego wieczoru festiwalu. 

Życzymy zespołowi jak najszybszego powrotu na scenę w dobrym zdrowiu. Trzymamy kciuki za pozostałych organizatorów, wierzymy, że poradzą sobie z sytuacją. Aranżowanie wykonawców, zwłaszcza headlinerów, takich jak Queens of the Stone Age, to proces długotrwały, jak wyjaśnia Zlata Holušová, dyrektor artystyczna  Colours of Ostrava: „Starannie komponujemy line-up każdego roku. Bardzo zasmuciła nas strata ważnego zespołu z tegorocznego programu, ale dzięki świetnej całodobowej pracy naszego zespołu w bardzo krótkim czasie udało nam się wybrać muzyka, który, jak sądzę, zadowoli fanów Josha Homme’a i jego zespołu oraz przyciągnie nowych słuchaczy. Rage Against the Machine ostatnim razem nie dotarło do Pragi ze względu na covid i nic nie wskazuje na to, aby zespół miał wrócić na scenę. Dlatego cieszę się, że będziemy mogli przypomnieć sobie niektóre z kultowych utworów w wykonaniu jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. Nasza nowa gwiazda środowego programu – Tom Morello, po raz pierwszy przywiezie do Czech własne show, które jest hitem tegorocznego sezonu festiwalowego w Europie”. Więcej informacji na temat programu Colours of Ostrava 2024 znajdziecie na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Colours Of Ostrava. Daty, miejsce, bilety.

Tegoroczna 21. edycja festiwalu Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 17-20 lipca 2024 na terenie kompleksu Dolní Vítkovice w czeskiej Ostrawie (20 km od polskiej granicy).

W ramach festiwalu trwa równolegle międzynarodowe forum dyskusyjne Meltingpot, pokazy filmów z IFFKV oraz szereg spektakli teatralnych i instalacji artystycznych. Od 2015 roku festiwal odbywa się na terenie wyjątkowego, zrewitalizowanego obszaru przemysłowego Dolní Vítkovice w centrum Ostrawy. Co roku na ośmiu scenach muzycznych występuje ponad 100 zespołów, a na 11 scenach forum dyskusyjnego Meltingpot występuje ponad 200 prelegentów z całego świata.

W ramach projektu Colours bez Barier festiwal oferuje specjalne usługi dla osób z dysfunkcjami fizycznymi, wzrokowymi, słuchowymi oraz osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Tradycyjnie w sobotę festiwal oferuje bezpłatny wstęp dla osób powyżej 65. roku życia. W festiwalu regularnie uczestniczą także dzieci, dla których przygotowujemy Park Rodzinny ČEZ ze specjalnym programem.

Oprócz festiwalu zespół Colours organizuje także coroczny międzynarodowy festiwal pokazowy Crossroads dla profesjonalistów muzycznych oraz bezpłatny festiwal Arts&Live na ulicach Ostrawy.

Bilety i więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie organizatora – www.colours.cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *