Rage z jubileuszowym koncertem na Wacken Open Air

Rage będzie obchodzić swoje 40-lecie wyjątkowym występem na festiwalu Wacken Open Air 2024, co jest częścią ich światowej trasy koncertowej „40 Years in Rage World Tour 2024”.

W 2024 roku przypada 40-lecie formacji Rage. Niemiecki zespół zamierza świętować ten wyjątkowy jubileusz trasą koncertową „40 Years in Rage World Tour 2024”. Jednym z najważniejszych punktów tej trasy będzie występ na prestiżowym festiwalu Wacken Open Air.

Jubileuszowy koncert na Wacken Open Air

Rage, pionierzy power metalu, będą jednym z głównych zespołów na Wacken Open Air 2024. Festiwal ten, odbywający się co roku w małej niemieckiej miejscowości Wacken, jest jednym z największych wydarzeń muzycznych w świecie metalu. Występ Rage na tej scenie będzie szczególnym momentem dla fanów, którzy będą mogli usłyszeć przekrojowy materiał z całej ich kariery.

Historia zespołu Rage

Założony w 1984 roku zespół Rage początkowo działał pod nazwą Avenger. Po wydaniu debiutanckiego albumu „Prayers of Steel” oraz EPki „Depraved to Black”, grupa zmieniła nazwę na Rage. Przez lata zespół zyskał uznanie jako jeden z pionierów power metalu, a ich twórczość ewoluowała, obejmując także elementy metalu progresywnego i muzyki klasycznej. W 1996 roku, pod przewodnictwem Petera “Peavy’ego” Wagnera, Rage jako pierwszy zespół na niemieckiej scenie metalowej nagrał płytę z orkiestrą symfoniczną, zatytułowaną „Lingua Mortis”. Dyskografia Rage obejmuje ponad 40 tytułów, z ostatnim albumem „Resurrection Day” wydanym w 2021 roku.

Bilety wyprzedane w kilka godzin

Bilety na Wacken Open Air 2024 rozeszły się w kilka godzin. Ogromne zainteresowanie pokazuje, jak ważnym wydarzeniem dla fanów metalu jest ten festiwal.

Wacken Open Air to największy festiwal heavy metalowy na świecie, który od swojego początku w 1990 roku, kiedy to przyciągnął 800 widzów, ewoluował do imprezy przyciągającej rocznie 85 000 fanów z całego świata. Mała wioska w Szlezwiku-Holsztynie na kilka dni staje się centrum festiwalowego świata. Organizująca festiwal firma WOA Festival GmbH współpracuje z szeroką siecią partnerów, w tym zarządzaniem zespołami, fundacją Wacken, bookingiem tras koncertowych, wydawnictwem muzycznym, metalowymi podróżami, dystrybucją merchandisingu i ticketingiem.

Zobacz również: Kolejne gwiazdy Wacken Open Air 2024

We współpracy z partnerami tworzone są kreatywne rozwiązania i pomysły, które rewolucjonizują doświadczenia festiwalowe, umożliwiają techniczne innowacje i produkują niezwykłe koncepcje wydarzeń. Wacken Open Air 2024 odbędzie się w dniach 31 lipca – 3 sierpnia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *