Rammstain „Ausländer” – szokujący klip zespołu

Rammstein opublikował kolejny, już trzeci teledysk. Szokujący klip „Ausländer” właśnie trafił do sieci.

Rammstein nie zwalnia tempa! Niemiecki opublikował trzeci klip do najnowszego wydawnictwa. Co Till i spółka pokazali w szokującym „Ausländer”?

Ćwierć wieku działalności, siedem wydanych płyt, kilkanaście wielkich hitów i nie mniej skandali na koncie plus status jednego z najbardziej kontrowersyjnych zespołów muzycznego mainstreamu.

Rammstain: Klip “Ausländer”


Po “Deutschland” i “Radio” przyszedł czas na kolejne wideo. W sieci zadebiutował właśnie świeży teledysk do “Ausländer”. Utwór pochodzi z nowej płyty Rammsteina zatytułowanej po prostu “Rammstein”, która ukazała się 17 maja 2019 roku.

Według wywiadu przeprowadzonego przez magazyn Kerrang! z gitarzystą grupy, Richardem Kruspe, Rammstein nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w zakresie wideografii do krążka “Rammstein”. Kruspe zdradził, że zespół uraczy fanów aż pięcioma teledyskami do utworów z nowej płyty.

Co ciekawe, Facebook uznał okładkę singla za niezgodną ze standardami społeczności i cofnął jego publikację Polskiemu Oficjalnemu Fanklubowi Feuerräder.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rammstain w Polsce. Gość specjalny: Duo Jatekok

Mimo tego, że teledysk należy do grupy tych mocno humorystycznych i nie porusza bezpośrednio tematów tabu. Najprawdopodobniej chodzi o nagie piersi afrykańskich kobiet, co jednak nie razi w kontekście kulturowym.

Przypomnijmy udostępnione już klipy do “Deutschland” oraz “Radio”.

Rammstain w Polsce

Niemiecka grupa ruszy w swoją pierwszą w historii stadionową trasę koncertową pod koniec maja. Pierwszy z koncertów odbędzie się 27 maja w Niemczech. Bilety w cenie od 198 zł, dostępne na: www.livenation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *