Rammstein w Polsce. Misterium ognia i wagnerowskich marszy [RELACJA + ZDJĘCIA]

Koncert Rammstein w Polsce po raz kolejny okazał się nieziemskim widowiskiem, które zapierało dech w piersiach.

Zespół Rammstein, który wypełnia stadiony na całym świecie, po raz kolejny udowodnił swoją siłę, przyciągając tłumy do Chorzowa, gdzie zaprezentował fenomenalne show. Trasa koncertowa Europe Stadium Tour 2023 rozpoczęła się 22 maja w Wilnie, a zakończy 4 września w Brukseli.

Rammstein w Chorzowie. Scenografia niczym z „Gry o Tron”

Kultywując swoją wieloletnią tradycję, Rammstein dostarczył jedyne w swoim rodzaju widowisko, oparte na ogniu, brutalnym mechanicznym pulsie i niemieckiej precyzji. Ich świat jest doskonale gotycki, spektakularny i wybitnie wyreżyserowany. Ale to właśnie w Polsce, na stadionie w Chorzowie, ich występ przeszedł wszelkie wyobrażenia.

„Schöner, größer, härter” – to motto zespołu odzwierciedla głośny i ognisty charakter ich show. Grupa nadal promuje swój ostatni album „Zeit” i nie trzeba było długo czekać, aby dowiedzieć się, że dźwięk ich koncertów słychać kilkanaście kilometrów od stadionu.

Czy widzieliście kiedyś scenografię, która wyglądałaby jak małe miasto? Scena zakończona dwiema metalowymi płetwami przypominająca połączenie platformy wiertniczej z amfiteatrem kosmitów zajmowała sporą część boiska i przytłaczała swoim ogromem. Metalowe miasteczko rodem z Gry o Tron pełne było labiryntów i zakamarków, w których w najmniej oczekiwanych momentach pojawiali się członkowie zespołu, a ruchome elementy scenografii sprawiały wrażenie, jakby w Chorzowie właśnie wylądował statek obcych. Gigantyczny stalowy grill, nafaszerowany najnowszą elektroniką palił żywym ogniem ogarniętych szaleństwem fanów. Przez ponad dwie godziny płonęło wszystko: scena, instrumenty, a także muzycy i ich ubrania.

Płonące niemowle i gotowanie Flake’a w wielkim garze

Nie obyło się bez stałych elementów występów R+. Znowu podczas „Mein Teil” gotowano Flake’a w wielkim garze, płonął wózek z niemowlęciem w środku, strzelano z ognistej kuszy i pływano pontonami po szalejącym tłumie.

Setlista była pełna mocy i niesamowitej energii. Rammstein promował najnowszy album „Zeit”, ale oczywiście nie zabrakło również wielkich hitów, takich jak „Deutschland”, „Du hast” czy „Sonne”.

Misterium ognia i wagnerowskich marszów rozpoczęło się od „Rammlied” i „Links 2-3-4”.

A na bis grupa powróciła, aby zagrać kilka dodatkowych utworów, w tym „Ausländer”, energetyczne „Du riechst so gut”, a także przebojowe „Ausländer” i „Engel”.

Ten koncert na pewno na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję być jego częścią. Niewiarygodna pirotechnika, płonące dziecko i gigantyczna scena sprawiły, że to widowisko było niezapomniane. Rammstein po raz kolejny dostarczył zapierający dech w piersiach spektakl, który pozostanie w sercach fanów na zawsze.

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Rammlied
 2. Links 2-3-4
 3. Bestrafe mich
 4. Giftig
 5. Sehnsucht
 6. Mein Herz brennt
 7. Puppe
 8. Angst
 9. Zeit
 10. Deutschland
 11. (Remix by Richard Z. Kruspe)
 12. Deutschland
 13. Radio
 14. Mein Teil
 15. Du hast
 16. Sonne
 17. Engel
 18. Ausländer
 19. Du riechst so gut
 20. Ohne dich
 21. Rammstein
 22. Ich will
 23. Adieu
 24. Sonne (Piano-version)
 25. Haifisch (Haiswing Remix by Olsen Involtini)
 26. Lügen

One thought on “Rammstein w Polsce. Misterium ognia i wagnerowskich marszy [RELACJA + ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *