Reaper Festival 2023 [UK]. Dwudniowe święto ekstremalnej muzyki

W zeszły weekend odbył się Reaper Festival. Dwudniowy event przepełniony ekstremalnie ciężką muzyką. Mamy dla Was kilka zdjęć z tego wydarzenia.

W zeszły weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Reaper Festival 2023, który w tym roku odbył się w klubie The Hairy Dog w Derby (Anglia). Było to wyśmienite wydarzenie przepełnione różnymi odcieniami black metalu. Ten event pokazał nam, że ekstremalna muzyka, mimo że, jest w dalszym ciągu w podziemiach, jest w świetnej formie!

Reaper Festival 2023. Kogo można było zobaczyć na scenie?

Podczas tegorocznej edycji Reaper Festival pojawiło się aż 17 zespołów, które grają muzykę dość ekstremalną i mroczną. Wśród gości znalazły się grupy z Niemiec, Brazylii, Włoch czy Szkocji. Publiczność mogła bawić się przy dźwiękach old schoolowego black metalu, czarnego thrashu czy funeral doom metalu- ten festiwal mienił się wszystkimi odcieniami czerni.

Reaper Festival 2023

Na scenie pojawili się po raz pierwszy w UK Ultha i The Ruins Of The Beverast. Ci dwaj headlinerzy okazali się wisienką na przysłowiowym torcie i to właśnie dla nich większość fanów ściągnęła tłumnie na koncerty. Na pewno było w czym wybierać. Nam osobiście przypadli do gustu zespoły reprezentujące starą szkołę grania metalu. Wśród nich możemy wyróżnić włoskiego Violentor– trzyosobowe trio zatrzęsło sceną.

Jeśli pójdziemy dalej tym tropem warto wspomnieć o naszym lokalnym Devastator! Młode, zdolne chłopaki, które wiedzą, jak sięgać do korzeni i czerpać z rock’n’rolla pełnymi garściami! Ich koncert był jednym z niewielu, na których rozpętał się młyn pod sceną!

Wracając do starej szkoły black metalu to tu warto nadmienić Heathen Deity. Jak głosi ich strona- TRUE ENGLISH BLACK METAL SINCE 1998. Tak więc się nie zawiodłam. Corpse paint, kolce i odwrócone krzyże, a poza wizualną oprawą muzycznie jest dość wybornie. Bez zbędnych formalności i z kopnięciem.

Wracając do sobotnich wykonawców Darkher skradli moje serce. Tym razem bez blastów, wręcz przeciwnie. Nastrojowo i łagodnie. Wokalistka zaczarowała mnie swoim ciepłym i delikatnym głosem.

Zespół, który zdobywa coraz większą popularność i robi niesamowite show na scenie to nie kto inny jak The Sun’s Journey Throught The Night. Kolejna młoda krew, która żmudną pracą zaczyna odnosić sukcesy.

Reaper Festival 2023. Zobacz galerię zdjęć

Mamy dla Was kilka zdjęć z tego wydarzenia. Zapraszamy do naszej galerii.

Organizatorem Reaper Festival jest Reaper Agency UK zajmująca się promowaniem podziemnych zespołów na terenie Wielkiej Brytanii. Jeśli jesteś fanem tego typu muzyki, koniecznie zajrzyj na ich stronę. Mają dużo świetnych zespołów pod swoimi skrzydłami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *