Robbie Williams wystąpi w Katarze podczas mistrzostw świata

Robbie Williams z początkiem grudnia wystąpi w Katarze. Jego występ uświetni mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Robbie Williams zapowiedział swój koncert podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, które mimo wielu kontrowersji odbywają się w Katarze. Powodem kontrowersji jest łamanie praw człowieka.

Oczywiście, nie popieram łamania praw człowieka w żadnej postaci

zastrzega Robbie Williams

Jednak jeśli nigdzie nie będziemy tolerować łamania praw człowieka, byłaby to najkrótsza trasa, jaką kiedykolwiek znał świat: nie byłbym w stanie nawet wystąpić we własnej kuchni.

dodaje Robbie Williams

Można się zastanawiać nad tym, co się dzieje w kuchni gwiazdora. Faktem jest, że warunki pracy imigrantów w Katarze są złe, prześladowane są kobiety i osoby LGBT+, a wśród kar wymieniana jest także chłosta. W związku z tym występu w Katarze podczas ceremonii otwarcia mistrzostw odmówił m.in. Rod Steward. Robbie Williams w Katarze ma wystąpić 8 grudnia w Doha Golf Club.

Byłoby hipokryzją z mojej strony, gdybym nie pojechał [do Kataru – przyp. red.] ze względu na miejsca, do których jeżdżę.

Powiedział Robbie Williams

Warto wspomnieć, że Robbie Williams zagrał prywatny koncert dla Władimira Putina tuż po aneksji Krymu przez Rosję. Amnesty International zaś wezwała Robbiego Williamsa, aby wykorzystał swój występ do publicznego odniesienia się do oskarżeń przeciwko Katarowi.

Robbie Williams wystąpi w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Koncert Robbiego Williamsa w Polsce odbędzie się 12 marca 2023 roku w TAURON Arenie w Krakowie.

Bilety w sprzedaży na stronie LiveNation.pl oraz w serwisie Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *