Robert Cray Band na trzech koncertach w Polsce już w maju

Robert Cray Band wystąpi w Polsce. Legendarny bluesman odwiedzi trzy miasta: Kraków, Gdańsk i Warszawa

Pięciokrotny (!) laureat prestiżowej nagrody Grammy i artysta kompletny, bo może i zagra wszystko – to właśnie Robert Cray. Z okazji pięćdziesięciolecia działalności muzyk rusza w trasę ze swoim zespołem, na której należy spodziewać się rozbujanego bluesa w konszachcie z brzmieniami rocka i soulu. 

Bilety na wydarzenia będą dostępne od 12 stycznia (10:00) na: https://www.ebilet.pl/ (wyłącznie miejsca siedzące)

Robert Cray Band – info o zespole

Robert Cray to kompozytor, który może zadowolić każdego, bo jego podejście do bluesa jest wielowymiarowe i dalekie od schematów. Można złapać u niego oczywiście wymaganą w gatunku gorycz, ale stonowaną subtelną melancholią. Do tego dochodzi zupełnie niewymuszony pierwiastek przebojowości, dzięki któremu te niekoniecznie wesołe piosenki i tak stają się gotowym materiałem do wzmożonego nucenia. A żeby spiąć pakiet umiejętności amerykańskiego artysty w klamrę, dodajmy słuszną porcję rockowej dynamiki oraz jak zawsze katartyczne brzmienie amerykańskiego soulu i gotowe – tak Cray zbudował sobie pomnik.

Zobacz również: Nowe „Top 500 Albumów Wszech Czasów” wg „Rolling Stone”. Będziecie zaskoczeni

Nic więc dziwnego, że przy takim sztafażu stylistycznym zdążył zgarnąć pięć statuetek w Grammy, a oprócz twórczości solowej nazbierać wiele imponujących wpisów w muzycznym CV – począwszy od współpracy z B.B. Kingiem czy Tiną Turner aż po działania z Ericiem Claptonem oraz Chuckiem Berrym. W ciągu pięćdziesięciu lat działalności wypracował swój styl do perfekcji, więc nie przegapcie okazji i zobaczcie go na polskich koncertach.

Robert Cray Band w Polsce. Daty, miejsca, bilety

21.05.2023 – Kraków, Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4. Organizator: Knock Out Productions

22.05.2023 – Gdańsk, Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1. Organizator: B90

23.05.2023 – Warszawa. Progresja, ul. Fort Wola 22. Organizator: Knock Out Productions

Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu.  Sprzedaż startuje 12 stycznia (10:00) na eBilet (wyłącznie miejsca siedzące).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *