Robert Plant & Alison Krauss w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Robert Plant & Alison Krauss wyruszyli w pierwszą od dwunastu lat trasę koncertową. Już w poniedziałek wystąpią w Polsce!

Ich najnowsza płyta nosi nazwę „Raise The Roof”. Długo oczekiwany następca epickiego albumu „Raising Sand” z 2007 roku jest już dostępny! Z tej okazji duet ruszył w trasę koncertową. Począwszy od 1 czerwca 2022 roku, uhonorowany Rock and Roll Hall of Fame oraz 27-krotna laureatka nagrody Grammy prezentują nowe utwory podczas międzynarodowej trasy, składającej się głównie z koncertów plenerowych. Wydarzenia odbędą się w USA, Wielkiej Brytanii i Europie.

Nim album „Raise The Roof” ujrzał światło dzienne, został wyróżniony okładką w MOJO, w New York Times, wielostronicową rozkładówką w Vanity Fair, jak również w Variety, The Guardian i wielu innych tytułach na świecie. Jak pisze New York Times:

„Raise The Roof” w niemal w magiczny sposób nawiązuje do spektakularnego poprzednika, czyli Raising Sand. Znajduje jednak sposób by go rozwinąć, zagłębiając się zarówno w ciche subtelności, jak i krzykliwą intensywność”.

Nagrania w Sound Emporium Studio w Nashville rozpoczęły się pod koniec 2019 roku i zostały ukończone na kilka tygodni przed całkowitym lockdownem. Podobnie jak „Raising Sand”, płytę wyprodukował T Bone Burnett. Materiał zawiera energetyczną mieszankę wczesnego bluesa, country, folk-rocka i zapomnianej muzyki soul napisanej zarówno przez legendy, jak i cichych bohaterów, takich jak: Merle Haggard, Allen Toussaint, The Everly Brothers, Anne Briggs, Geeshie Wiley, Bert Jansch, Ola Belle Reed czy Brenda Burns. Wszystko nagrane jest w aranżacjach jeszcze bardziej sugestywnych i hipnotycznych niż te znane z „Raising Sand”.

Robert Plant i Alison Krauss na jedynym koncercie w Polsce

Robert Plant i Alison Krauss zagrają w Polsce 18 lipca 2022. Koncert odbędzie się w Sopocie, w Operze Leśnej.

Bilety DOSTĘPNE na stronie Live Nation i w systemie Ticketmaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *