Roger Waters kolejny raz nie wystąpi. Tym razem w Niemczech

Roger Waters ostatnio nie ma łatwo. Jeden z koncertów artysty w Niemczech został odwołany. Władze miasta uzasadniają swą decyzję

Pod koniec września pisaliśmy, że koncerty Rogera Watersa w Krakowie zostały odwołane. Powodem odwołania koncertów były wypowiedzi artysty dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę. Podobną decyzję podjęły właśnie władze Frankfurtu na Menem.

Roger Waters tour 2023. Gdzie nie wystąpi były muzyk Pink Floyd?

Decyzję o odwołaniu władze miasta tłumaczą wypowiedziami artysty, które zostały uznane za antysemickie. Wcześniej odwołania koncertu Rogera Watersa domagał się burmistrz Monachium Dieter Reiter i komisarz ds. antysemityzmu Bawarii Ludwig Spaenle argumentując w podobny sposób (pisaliśmy o tym).

Organizator koncertu Watersa w Monachium nie podjął jeszcze decyzji o odwołaniu imprezy. Artysta już wcześniej wzywał do bojkotu Izraela. Balon w kształcie świni z wizerunkiem gwiazdy Dawida był częścią jego wcześniejszych występów scenicznych. Pojawiają się też żądania odwołania pozostałych koncertów Rogera Watersa w Niemczech.

Roger Waters – kontrowersje

Roger Waters to jeden z współzałożycieli Pink Floyd. W 1985 roku po wydaniu albumu „The Final Cut” opuścił on grupę Pink Floyd (próbując ją tym samym rozwiązać, jak się okazało bezskutecznie). Jeszcze przed odejściem z Pink Floyd rozpoczął karierę solową wydając album „The Pros and Cons of Hitch Hicking” (a wcześniej jeszcze w 1970 album z muzyką filmową do filmu „The Body”). Z każdym rokiem oddala się od dawnych kolegów z Pink Floyd, zarówno pod względem muzycznym, jak i osobistym oraz ideologicznym. Jedynym wspólnym występem Rogera Watersa z Pink Floyd po jego odejściu był występ w ramach Live 8. Artysta niedawno rozpoczął trasę koncertową „This Is Not Drill”. Koncerty w Krakowie z tej trasy zostały oprotestowane, a następnie odwołane. Podobny los może spotkać koncerty u naszych zachodnich sąsiadów.

Od czasu inwazji rosyjskiej na Ukrainę Roger Waters wyraźnie opowiada się po stronie Rosji. Swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami coraz bardziej oddala się od dawnych kolegów z Pink Floyd.

One thought on “Roger Waters kolejny raz nie wystąpi. Tym razem w Niemczech

  1. Nie poddaje się papce medialnej głównego nurtu, myśli samodzielnie i to wyraża. To wystarczy, żeby słudzy systemu go bojkotowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *