Rotting Christ ogłasza trasę koncertową. Są polskie przystanki

Rotting Christ, grecka legenda black metalu, ogłasza trasę koncertową z polskimi przystankami. Zobacz pełen harmonogram i przygotuj się na ich niezwykłe występy już jesienią.

Rotting Christ to zespół, który od ponad trzech dekad kształtuje krajobraz metalu ekstremalnego. Założony w 1987 roku przez braci Sakisa i Themisa Tolisów, zespół szybko zyskał uznanie sceny blackmetalowej, swoim niezwykle mrocznym i oryginalnym brzmieniem. Ich debiutancki album „Thy Mighty Contract” (1993) ustanowił podwaliny ich kariery, łącząc w sobie elementy death, heavy i gothic metalu z niezmiennie obecnym duchem black metalu. Ich najnowszy album „Pro Xristou” jest kolejnym kamieniem milowym w ich 35-letniej historii, głęboko zakorzenionym w starożytnej i pogańskiej mądrości.

Rotting Christ: Grecka legenda black metalu

Rotting Christ nieustannie rozwija swoje brzmienie, pozostając jednocześnie wiernym swoim korzeniom. Od debiutanckiego albumu „Thy Mighty Contract” po najnowsze dzieło „Pro Xristou”, zespół eksperymentuje z dźwiękami, tworząc monumentalne kompozycje, które przenoszą słuchacza w odległe czasy. Ich muzyka to mieszanka intensywnych riffów, hipnotyzujących chórów i neoklasycznych aranżacji, która porusza zarówno ciało, jak i duszę.

Ewolucja brzmienia Rotting Christ

Rotting Christ to nie tylko niekwestionowana legenda metalu, ale także grupa, która nadal rośnie i ewoluuje, nie tracąc przy tym autentyczności dziedzictwa, które stworzyła. Koncerty Rotting Christ można porównać do rytuałów, które inicjują podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy, a ich muzyka pozostaje inspiracją dla kolejnych pokoleń fanów metalu.

Album „Thy Mighty Contract”

Debiutancki album Rotting Christ „Thy Mighty Contract” jest uważany za kamień milowy w historii black metalu. Wydany w 1993 roku, album ten wyróżnia się unikalnym połączeniem surowych, intensywnych riffów z bardziej melodyjnymi, gotyckimi elementami. Ten album nie tylko ugruntował pozycję zespołu na scenie, ale również zainspirował wiele przyszłych pokoleń muzyków.

Najnowsze wydawnictwo Rotting Christ „Pro Xristou”

Najświeższy album zespołu, „Pro Xristou”, to kontynuacja ich muzycznej podróży, głęboko zakorzenionej w starożytnej i pogańskiej mądrości. Album ten łączy w sobie elementy black metalu z wpływami tradycyjnej muzyki greckiej, tworząc unikalne i niezapomniane doświadczenie dla słuchaczy.

Trasa koncertowa Rotting Christ

Rotting Christ ogłosił pełny harmonogram swojej trasy koncertowej, która obejmuje również przystanki w Polsce. To doskonała okazja dla fanów, aby doświadczyć na żywo energii i pasji, które zespół wnosi na scenę.

Harmonogram trasy koncertowej:

28 września: Warszawa, PL @ Proxima
29 września: Kraków, PL @ Hyde Park
1 października: Gdańsk, PL @ Drizzly Grizzly
2 października: Lipsk, DE @ Hellraiser
3 października: Heidelberg, DE @ Halle02
4 października: Ostwald, FR @ Le Point d'Eau
5 października: Seyssinet Pariset, FR @ l'ilyade
6 października: Torino, IT @ Audiodrome Live Club
7 października: Bolonia, IT @ Locomotiv
8 października: Norymberga, DE @ Hirsch
9 października: Utrecht, NL @ Tivoli Pandora
10 października: Bochum, DE @ Matrix
11 października: Wasquehal, FR @ The Black Lab
12 października: Limoges, FR @ CCM John Lennon
13 października: Montpellier, FR @ Rockstore
15 października: Villava, ES @ Totem
16 października: Ponferrada, ES @ La Vaca
17 października: Porto, PT @ Hard Club
18 października: Lizbona, PT @ Under the Doom Festival
19 października: Madryt, ES @ Changó
20 października: Sewilla, ES @ Custom
22 października: Murcia, ES @ Gamma
23 października: L’Hospitalet, ES @ Salamandra
24 października: Tuluza, FR @ La Cabane
25 października: La Mézière, FR @ Samain Fest (Salle Cassiopée)
26 października: Sint Niklaas, BE @ De Casino
27 października: Maastricht, NL @ Samhain Festival (bez zespołu SETH)

Koncerty Rotting Christ są znane z intensywnej energii, mrocznej atmosfery i hipnotyzujących kompozycji. Są one porównywane do rytuałów, które wciągają publiczność w głęboką muzyczną podróż. Rotting Christ zagra w Warszawie (Proxima), Krakowie (Hyde Park) i Gdańsku (Drizzly Grizzly)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *