Rotting Christ powraca z nowym albumem! ΠΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥ (Pro Xristoy) ukaże się już w maju

Greccy bogowie- Rotting Christ powracają z nowym albumem. Znamy szczegóły premiery nowego wydawnictwa.

Rotting Christ, czyli grecka legenda muzyki ekstremalnej świętuje w tym roku swoje 35-lecie istnienia. Ale to nie jedyny powód fanów zespołu do świętowania! W maju ukaże się kolejny album zespołu pod tytułem „ΠΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥ (Pro Xristoy)”.

Greccy bogowie metalu powracają!

Rotting Christ podobnie jak wiele antycznych, greckich budowli, przetrwało próbę czasu. Choć ich nazwa wydawała się dość kontrowersyjna, Sakis Tolis i jego brat Themis swoim trudem i muzycznym doświadczeniem udało im się wypełznąć z podziemia poczerniałych greckich katakumb i zyskać miano jednego z najpotężniejszych zespołów metalowych.

Sakis Tolis i jego brat Themis założyli ten zespół razem w 1987 roku. W ciągu trzech jego istnienia ci greccy tytani pozostawili swój poczerniały ślad w całym metalowym świecie. Wydali na świat 13 albumów studyjnych i zagrali ponad 13000 koncertów na całym świecie, zyskując uznanie wielu fanów muzyki ekstremalnej. Tej wieloletniej, syzyfowej wręcz pracy przyświeca jedna wizja – chęć nie tylko przesuwania granic ekstremalnego metalu, ale także ciągłego odkrywania siebie na nowo.

Rotting Christ – Pro Xristoy

W tym roku Rotting Christ świętuje 35 lat swojej twórczości, wydając na świat 14. album. ΠΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥ (Pro Xristoy) z pewnością zajmie ważne miejsce w heretyckiej historii grupy. Zespół ten jest zawsze wierny swojej nazwie, i tym razem nie będzie inaczej. Wydając Pro Xristoy („Before Christ”), zespół składa hołd ostatniemu z pogańskich królów, oferując nam bardziej potężny, gotycki, melodyjny black metal. O tym będziemy mogli przekonać się już 24 maja 2024, bo na ten dzień przypadnie premiera albumu.

Pro Xristoy (po grecku „Przed Chrystusem”) stanowi żarliwy hołd złożony ostatnim królom pogańskim, którzy oparli się atakowi chrześcijaństwa, strzegąc swoich starożytnych wartości i wiedzy. W tej tematycznej odysei, misternie wplecionej w utwory takie jak „The Apostate” i „Ygdrassil”, Rotting Christ zagłębia się w dziedzictwo postaci historycznych, takich jak Flawiusz Klaudiusz Julianus i królowie z mitologii nordyckiej, ucieleśniając potęgę pogańskiej mądrości w obliczu chrześcijańskiej niedoli. Album oddaje esencję charakterystycznego stylu Rotting Christ – melodyjnego, choć czasami surowego – odkrywającego się na nowo, pozostając jednocześnie zakorzenionym w 35-letnim dziedzictwie zespołu.

1. Pro Xristoy (Προ Χριστού) (1:29)
2. The Apostate (5:01)
3. Like Father, Like Son (4:35)
 4. The Sixth Day (3:56)
5. La Lettera Del Diavolo (4:01)
6. The Farewell (6:15)
7. Pix Lax Dax (4:33)
8. Pretty World, Pretty Dies (4:51)
9. Yggdrasil (5:04)
10. Saoirse (6:17)
11. Primal Resurrection (Bonus Track) (5:32)
12. All For One (Bonus Track) (3:37)

Album ukaże się 24 maja 2024. Przedsprzedaż rusza w przyszłym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *