Samael zagrał w Krakowie. Grupa celebrowała 25-lecie wydania albumu „Passage”.

Samael wyruszył w europejską trasę koncertową, celebrującą 25-lecie wydania albumu „Passage” Jeden z koncertów odbył się w Krakowie. Zobacz zdjęcia z wydarzenia!

„Passage” to czwarty album szwajcarskiego industrial metalowego zespołu Samael, wydany 19 sierpnia 1996 roku przez Century Media a wyprodukowany przez Waldemara Sorychtę. Na płycie zespół zdecydował się na intensywniejsze wykorzystanie klawiszy i industrialnych dźwięków, oddalając się od swoich black metalowych korzeni i podążając w innym kierunku. Lirycznie zespół porzucił satanistyczne motywy i skręcił bardziej w stronę okultyzmu i kosmosu.

Samael celebruje 25-lecie wydania albumu „Passage”

Album został pierwotnie nagrany z 17-utworową listą utworów, ale później został skrócony do 11. Pozostałe utwory można znaleźć na krążku „Exodus”. Później wydano drugą edycję zawierającą 10 klasycznych kompozycji fortepianowych. W 2007 roku wydano zremasterowaną, przepakowaną, specjalną edycję zawierającą oryginalną listę 17 utworów z albumu.

25 lat po oryginalnym wydaniu płyta przez wielu fanów nadal uważana jest za filar gatunku black/industrial metal. Polski koncert celebrujący wydanie tego właśnie wydawnictwa odbył się 9 października 2022 roku w Krakowie.

Samael zagrał w Polsce

Powstały w 1987 roku w szwajcarskim Sion z inicjatywy braci Michela (Vorph) i Alexandre’a (Xy) Locherów zespół Samael, dzięki takim materiałom jak EP-ka „Medieval Prophecy” i debiutancki album „Worship Him”, tworzył podstawy europejskiego black metalu. Później jednak od takiego grania formacja całkowicie odeszła, oddając się w objęcia bardziej industrialnych klimatów. Związek z bardziej elektroniczną twarzą metalu trwa do dziś.

W świętowaniu ćwierćwiecza kultowego albumu „Passage” Szwajcarów z Samael wspierali Szwedzi z Diabolical.

Zobacz zdjęcia Samael w Krakowie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *