Satarial i Cemetery of Scream wystąpili w Bielsku Białej

Satarial, a przed nimi Cemetery of Scream zagrali w klubie Rudeboy w Bielsku Białej.

Satarial – słowiańska legenda black metalu jest niezwykłym przedstawicielem tej sceny. Zespół był źródłem rosyjskiego ruchu black metalowego od 1989 roku. Znany jest on nie tylko ze swojej muzyki, ale także ze swoich urokliwych koncertów.

Zobacz także: Beast in Black, Gloryhammer i Brothers of Metal zagrali w Krakowie

Satarial zagrał w Bielsku Białej

Kilka minut przed 22-gą sceną bielskiego klubu Rudeboy zawładnął zespół Satarial. Na początek inicjacja rekwizytów i po chwili Lolita wkroczyła na scenę z świecznikiem na głowie. W taki sposób zespół od dobrych kilku lat rozpoczyna swe koncerty. Było sporo elementów znanych z wcześniejszych występów grupy, np. nóż przecinający rękę czy też taniec ognia, malowanie znaków na czołach widzów sztuczną krwią. Rytuał czarnej magii od jakiegoś czasu ma wydźwięk polityczny. Szmaciane kukiełki symbolizowały patriarchę rosyjskiej cerkwii prawosławnej, który ma krew na rękach oraz Władimira Putina – prezydenta Rosji. Właśnie z tego powodu zespół ma zakaz wjazdu do swego rodzimego kraju. Pod koniec koncertu częściowo roznegliżowana Lolita porwała część publiczności do tańca. Nie zabrakło też innych inteakcji zespołu z publicznością. Na koniec Angelica wspomniała o najnowszym singlu zespołu oraz teledysku, który w dniu koncertu miał swą premierę.

Cemetery of Scream zagrali przed Satarial

Występ grupy Satarial poprzedził krakowski zespół Cemetery of Scream. Zagrali dość przekrojowy materiał, w tym także numery z najnowszego wydawnictwa (pisaliśmy o nim). Występ tego zespołu trwał bardzo długo, a zgromadzona na sali publiczność ciągle czuła niedosyt. Kwadrans po 21 zespół zagrał ostatni numer, a po ich występie była możliwość pozyskania autografów oraz wspólnych zdjęć z muzykami. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *