SAXON rozpoczyna nagrywanie nowego albumu, który ma się ukazać na początku przyszłego roku

Legenda brytyjskiego heavy metalu, SAXON weszła do studia, aby rozpocząć nagrywanie nowego albumu, który ma się ukazać na początku 2024 roku.

W czwartek 17 sierpnia zespół udostępnił kilka zdjęć perkusisty Nigela Glocklera i basisty Tima „Nibbsa” Cartera w studiu i zawierał następującą wiadomość: „nibbscarter #rhythmsection #newmusic #inthestudio”.

W czerwcu zeszłego roku frontman SAXON, Biff Byford, powiedział Disturbing The Priest, że jest w trakcie nagrywania „demo wokali” na nadchodzący album zespołu. „Po prostu znajduję różne pomysły i rzeczy oraz dopasowuję melodie” – ujawnił. „Mam teraz około siedmiu piosenek… Po prostu robię demo i słucham, jak brzmią teraz piosenki, a nie tylko kilka akordów, perkusji i basu”.

W kwietniu Biff powiedział Metal Pilgrim o kierunku nadchodzącego albumu SAXON: „Będzie jak „Carpe Diem” [2022] i „Thunderbolt” [2018]. To będzie wspaniały album SAXON”.

Wcześniej w tym roku gitarzysta SAXON, Paul Quinn, ogłosił, że wycofuje się z koncertowania z zespołem. W wyniku jego decyzji SAXON odwołał trasę koncertową po Ameryce Południowej w kwietniu 2023 roku, a także występ na rejsie Monsters Of Rock. Od tego czasu Quinn został zastąpiony w trasie przez Briana Tatlera z DIAMOND HEAD.

Brian dołączył już do innych gitarzystów Douga Scarratta, Cartera, Glocklera i Byforda na kilku europejskich koncertach, ale nadal będzie członkiem DIAMOND HEAD.

Najnowsze wydawnictwo SAXON, „More Inspirations”, ukazało się w marcu nakładem Silver Lining Music. Po wydaniu „Inspirations” w 2021 roku, „More Inspirations” to druga porcja zawierająca motywy, które niosły niezwykle udaną ponad 40-letnią karierę SAXON.

Wyprodukowany przez Biffa z Sebem Byfordem pomagającym nagrywać muzykę wraz z inżynierem miksowania Jackym Lehmannem, „More Inspirations” zawiera wersje utworów RAINBOW, ZZ TOP i CREAM, a także „Razamanaz” NAZARETH, „Substitute” THE WHO oraz „Gypsy” URIAH HEEP.

Byford i Quinn są jedynymi oryginalnymi członkami obecnego składu SAXON.

Pochodzący z South Yorkshire w Anglii, SAXON sprzedał około 23 milionów albumów i stworzył takie klasyczne utwory, jak „Denim And Leather”, „Princess Of The Night”, „Wheels Of Steel” i „Power And Glory”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *