Saxon zapowiada nowy album

Legendarna formacja Saxon zapowiada nowy album. Płyta zatytułowana „Carpe Diem” ukaże się na rynku 4. lutego, natomiast już w czerwcu zespół odwiedzi nasz kraj i będzie jedną z gwiazd Mystic Festival (2-4.06.22, Gdańsk).Muzyce zaprezentowali drugi singiel zapowiadający krążek, którym jest kompozycja „Remember The Fallen”, do którego powstał także klip:

„Chciałem stworzyć kawałek o Covid, o ludziach, którzy umarli, i przedstawić moją wizję tego, co się wydarzyło” – opowiada Biff Byford. „Niektóre aspekty tego wszystkiego są dość tajemnicze i cała historia jeszcze się nie skończyła, prawda? Wszyscy powinniśmy pamiętać o tych, którzy umarli jako grupa ludzi, którzy tak naprawdę nie wiedzą, dlaczego umarli, ponieważ tak naprawdę nie mieliśmy pełnej informacji”.

Za produkcję krążka odpowiada Andy Sneap (Judas Priest, Exodus, Accept, gitarzysta Judas Priest), płyta powstała w Backstage Recording Studios w Derbyshire, mix i master płyty to wspólne dzieło Sneapa i wokalisty Biffa Byforda. „Carpe Diem” to jeden z najlepszych, brytyjskich metalowych albumów ostatnich lat. To płyta, która w pełni zadowoli fanów zespołu, ale powinna zjednać mu również nowych.„Carpe Diem” będzie dostępne jako CD, LP oraz jako box.Saxon podczas swojej 44 – letniej kariery sprzedali ponad 15 milionów płyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *