Sceptic powracają z albumem po 17 latach przerwy

Techniczni death metalowcy ze Sceptic powracają z albumem po 17 latach przerwy. W roli wokalisty wystąpi Marcin Urbaś. Poznaj szczegóły płyty oraz pre-order.
­

Sceptic powstał w 1994 roku (pierwotnie jako Tormentor, a od 1995 roku jako Sceptic) z inicjatywy Jacka Hiro. Do 2005 roku formacja zdołała wypuścić cztery studyjny albumy: Blind Existence (1999), Pathetic Being (2001), Unbeliever’s Script (2003) oraz Internal Complexity (2005), które zostały wznowione w 2020 i 2021 roku przez wytwórnię Szataniec na CD oraz winylu.

Sceptic powraca z nową płytą

Po 17 latach powraca z nową płytą krakowski zespół Sceptic. Grupa zaprezentuje, nowy, długo wyczekiwany studyjny album. Płyta nosić będzie tytuł „Nailed to Ignorance”. Na stanowisko wokalisty powrócił Marcin Urbaś.

Materiał został zarejestrowany w Lateral Sound przy współpracy z Grzegorzem Środa (Kat&Roman Kostrzewski). Nad miksami i masteringiem pracował Piotr Mańkowski w Coverius (Turbo, Wolf Spider). Autorem okładki jak i zdjęcia zespołu jest Marcin Halerz, natomiast layoutem wydawnictwa zajął się Piotr Szafraniec. Premiera zaplanowana jest na 30 września bieżącego roku i ukaże się jako CD jewelcase, CD digipak oraz w formie limitowanego zestawu kolekcjonerskiego (pre-order).

Tracklista:

 1. Mind Destroyer
 2. Wolf as a Shepherd
 3. Fate In My Hand
 4. Gaia
 5. Wordbow
 6. All I Can Devour
 7. The Sakkara Bird
 8. InHuman
 9. Nailed to Ignorance

Skład zespołu

 • Marcin Urbaś – wokal
 • Jacek Hiro – gitara
 • Kuba Kogut – perkusja
 • Paweł Kolasa – bas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *