SCHIZMA premiera video do utworu „Żar I Lód”

Rok 2023 przyniósł długo wyczekiwany nowy album długogrający Schizmy „Upadek”, wydany nakładem wytwórni Piranha Music, zespół prezentuje video do utworu poświęconego pamięci zmarłego członka zespołu Leszka Gatza.

Leszek Gatz znany muzyk polskiej sceny niezależnej był wieloletnim basistą zespołu Schizma, odszedł w kwietniu bieżącego roku. Video do utworu „Żar i Lód” z płyty „Upadek” zostało zrealizowane przez Annę Łukaszewicz i zarejestrowany podczas koncertu w klubie Mózg w Bydgoszczy.

Łapcie obraz do kawałka Żar i Lód z ostatniej płyty. Materiał był początkowo zbierany do dokumentu, lecz udało nam się przekonać Annę Łukaczewicz (dzięki!!!) żeby spożytkować go na klip. Wybraliśmy ten akurat utwór z kilku względów. Jest on być może w najmniej charakterystycznym dla nas stylu i chcieliśmy zwrócić na niego uwagę. Po drugie mówi o niezwykle ważnej, tym bardziej w tych czasach, kwestii – o życiu w realu, twarzą twarz z innymi ludźmi, ze światem i emocjami jakie generuje rzeczywistość. Mówi o współtworzeniu, współodczuwaniu, dzieleniu się radością, smutkiem, życiem – czyli tym czym dzielimy się zarówno wewnątrz zespołu jak i z Wami i czego świadectwem są nasze koncerty, tak jak ten w klipie. Nasz gig z bydgoskiego Mózgu z 2022 będzie z nami na zawsze również dlatego, że po raz ostatni, wszyscy jako zespół, widzielismy się z Leszkiem…

– napisał zespół

Biohazard, Dog Eat Dog, Terror, Schizma, Get The Shot zagrali energetyczny koncert w Progresji [ZDJĘCIA]

Polskie hardcore’owe składy starzeją się różnie, ale po Schizmie nie widać upływu lat. Co więcej, wraz z z wydaniem albumu „Upadek” zyskali drugą młodość, bo to punk wściekły, przepełniony rozpaczą i furią. W czasach, gdy nasz kraj rozczarowuje na wielu polach, trudno o lepszy przekaz. 

INTERTONY FESTIWAL 2023 z SICK OF IT ALL w roli headlinera oraz Schizmy [RELACJA, ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *