„Scorched” premiera najnowszego wydawnictwa i video do tytułowego utworu Overkill.

„Scorched” to dwudziesty album studyjny amerykańskiego thrash metalowego zespołu Overkill, wydany 14 kwietnia 2023 roku.

„Scorched” jest pierwszym albumem studyjnym zespołu od czterech lat, po „The Wings of War” (2019), najdłuższej przerwie między albumami studyjnymi zespołu.

Overkill ogłosił plany pracy nad następcą „The Wings of War” już w październiku 2019 roku. Postępy w pracach nad albumem trwały ponad dwa lata, a basista DD Verni napisał dziewięć utwórów do kwietnia 2020 roku, a zespół zaczął go nagrywać we wrześniu. Ścieżki perkusyjne zostały ukończone do października tego roku, a miksowaniem zajął się Colin Richardson, który wcześniej pracował z Overkill na przełomie lat 90. i 2000.

Data premiery Scorched była wielokrotnie przekładana, częściowo z powodu pandemii COVID-19. Album miał ukazać się w kwietniu 2021 roku, ale wkrótce został przesunięty na lato lub jesień 2021 roku, a później na początek 2022 roku, a ostatecznie na wiosnę 2023 roku.

Lista utwórów na albumie „Scorched” OVERKILL

  1. „Scorched”
  2. „Goin’ Home”
  3. „The Surgeon”
  4. „Twist of the Wick”
  5. „Wicked Place”
  6. „Won’t Be Comin’ Back”
  7. „Fever”
  8. „Harder They Fall”
  9. „Know Her Name” „Bag o’ Bones

Overkill to amerykański zespół thrash metalowy, założony w 1980 roku w New Jersey. Aktualnie basista D.D. Verni i wokalista Bobby „Blitz” Ellsworth sa jedynymi stałymi członkami formacji od początku istnienia. Oprócz Verniego i Ellswortha, obecny skład Overkill uzupełniają Dave Linsk na gitarze prowadzącej, Derek Tailera na gitarze rytmicznej i Jason Bittner na perkusji. Wraz z Nuclear Assault i Anthrax, których były gitarzysta prowadzący Dan Spitz był również wczesnym członkiem Overkill, zespół jest jednym z odnoszących największe sukcesy zespołów thrash metalowych ze Wschodniego Wybrzeża i często nazywa się ich „the Motörhead of thrash metal”, doceniając unikalny styl, na który wpływ miał punk rock i nowa fala brytyjskiego heavy metalu.

Overkill wywarł wpływ na wiele współczesnych nowofalowych zespołów thrashowych, w tym Evile, Havok i Mantic Ritual, z których ten ostatni zawiera cechy stylistyczne charakterystyczne dla Overkill. Zespół był również wymieniany jako mający wpływ na gatunek groove metalu – gitarzysta Pantery, Dimebag Darrell, wymienił występ Bobby’ego Gustafsona na albumach „Under the Influence” i „The Years of Decay” jako źródło inspiracji dla przejścia zespołu z glam metalu na thrash / groove metal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *