Scorpions doczeka się filmowej autobiografii

Scorpions to kolejny zespół po Queen i innych, który doczeka się filmowej autobiografii. Premiera filmu o tej supergrupie zapowiadana jest na rok 2025

Od dobrych kilku lat trwa, można wręcz stwierdzić, moda na kręcenie filmowych biografii największych gwiazd muzyki. Za nami już produkcje m.in. o Freddiem Mercurym i Queen, Eltonie Johnie czy Elvisie Presleyu, a przed nami te o The Beatles, Brucie Springsteenie czy, jak się właśnie okazuje, zespole Scorpions.

Filmowe biografie muzycznych gigantów

Gdy w 2018 roku na ekrany kin na całym świecie trafiło „Bohemian Rhapsody”, można stwierdzić, że w przemyśle kinowym coś się zmieniło. Biografia Freddiego Mercury’ego i zespołu Queen osiągnęła kolosalny sukces, zgarniając pięć nominacji do Oscara, z czego wygrać udało się jej aż cztery, w tym dla Ramiego Maleka w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy”. Po tej premierze kolejne filmowe biografie największych legend świata muzyki zaczęły wyrastać wręcz jak przysłowiowe „grzyby po deszczu” – „Rocketman”, „Elvis”, „Judy”, „Amy” i wiele więcej.

Dziś już wiemy, że przed nami kolejne duże tego typu premiery. Własny film, choć twórcy podkreślają, że nie będzie on stricte biograficzny, otrzyma Bon Scott, aż cztery filmy powstaną o słynnej „czwórce w Liverpoolu”, wciąż także czekamy na to, aż na platformę Netflix trafi filmowa opowieść o Kiss.

Scorpionsi w drodze do kina!

Właśnie okazało się, że kolejna planowana filmowa biografia to historia kariery zespołu Scorpions! Jak wskazuje Deadline, produkcja tworzona jest pod tytułem „Wind of Change”, a odpowiadać będzie za nią ESX Entertainment. Wiadomo już także, że za kamerą obrazu stanie Alex Ranarive. Całość ma być opowieścią o niełatwej drodze niemieckiej grupy na sam szczyt światowego rynku muzycznego.

Kto zagra muzyków Scorpions?

Według wstępnych planów, zdjęcia do filmu mają wystartować jeszcze w tym roku, tak aby trafił on do kin już w 2025 roku! Nie jest to przypadkowe – w przyszłym roku zespół będzie świętował swoje 60-lecie!

Kto zagra muzyków Scorpions? Tego na chwilę obecną nie wiadomo

Scorpions w Polsce

Warsaw Rocks ’24 – Scorpions, Europe, Omega Testamentum i Dżem

26 lipca 2024 – PGE Narodowy, Warszawa

Bilety są nadal w sprzedaży na stronie Livenation.pl oraz w serwisie Ticketmaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *