Scorpions w Krakowie. Grupa złożyła hołd Ukrainie

Jeśli jest mowa o największej gwieździe niemieckiej sceny muzycznej ostatnich kilku dekad, a nie jest to kobieta ani Modern Talking, to zapewne chodzi o Scorpions. To samo tyczy się beretów – jeśli nie są moherowe, to kojarzą się wyłącznie z Che Guevarą albo Klausem Meine.

Scorpions przyjechał do Krakowa, by po raz 17 zagrać w Polsce. Legendarna grupa wystąpiła w TAURON Arenie w ramach trasy ROCK BELIEVER TOUR. Zespół promuje obecnie swój 19. album „Rock Believer”, który ukazał się 25 lutego 2022. Wydawnictwo zawiera 16 nowych utworów, z których kilka usłyszeli fani zgromadzeniu w TAURON Arenie.

Scorpions w Krakowie

Krakowski koncert rozpoczął od pochodzącego z nowej płyty „Gas in the Tank” potem zespół zagrał „Animal Magnetism” i „The Zoo”. Nie zabrakło też takich hitów jak „Send Me an Angel”, „Tease Me Please Me”, „Blackout”, „Still Loving You” czy „Rock You Like a Hurricane”.

Każdy Polak bez względu na płeć, wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania i tak potrafi zanucić (zagwizdać) przynajmniej 3 numery Scorpions. Rozwodzenie się na temat genialnej prostoty riffów, fantastycznych solówek i doskonałego głosu Klausa uważamy więc za zbędne.

Scorpions w Krakowie. Grupa złożyła hołd Ukrainie

A jeśli już mowa o gwizdaniu, muzycy grupy podczas „Wind of Change” oddali hołd Ukrainie. Z tej okazji zmieniono fragment tekstu kultowego kawałka:

Now listen to my heart, It says Ukraine waiting for the wind to change

Tym razem na płycie Areny zostały również rozwinięte dwie (nie jedna) flagi – Polska i Ukraińska. Obie miały po 50 metrów długości.

Jak powszechnie wiadomo dla każdego Polska historia Scorpions dzieli się na dwa okresy: przed Mąciwodą i z Mąciwodą. Paweł dołączył do grupy w październiku 2003. Nagrał ze Scorpions kilka świetnych płyt i stał się jedynym z najbardziej ukochanych przez fanów członków zespołu. Oczywiście i tym razem nie zawiódł swoich fanów i przez bite półtorej godziny skupiał na sobie ich uwagę.

Scorpions w Krakowie. Co zagrał zespół?

Klaus Meine na 3 dni przed krakowskim koncertem świętował swoje 74 urodziny, jednak energią i charyzmą mógłby obdzielić niejednego dwudziestolatka. To niesamowite ile ten bądź co bądź wiekowy wokalista na w sobie siły i magnetyzmu.

Setlista z koncertu Scorpions w Tauron Arenie Kraków :

 1. „Gas in the Tank”
 2. „Make It Real”
 3. „The Zoo”
 4. „Coast to Coast”
 5. „Seventh Sun”
 6. „Peacemaker”
 7. „Bad Boys Running Wild”
 8. „Delicate Dance”
 9. „Send Me an Angel”
 10. „Wind of Change”
 11. „Tease Me Please Me”
 12. „Rock Believer”
 13. „New Vision” (solo basowe i perkusyjne)
 14. „Blackout”
 15. „Big City Nights”
 16. „Still Loving You”
 17. „Rock You Like a Hurricane”

Scorpions w Krakowie. Zdjęcia z koncertu

Foto: Live Rock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *