Scorpions zagra koncert w Polsce w 2022

Grupa Scorpions ponownie wystąpi w Polsce. Legendarna rockowa grupa Scorpions wraca z nową płytą, którą zaprezentuje podczas światowego tournée. Kiedy rusza sprzedaż biletów?

Zespół wyda swój 19. studyjny album na początku 2022 roku i od razu ruszy w trasę koncertową. „Rock Believer” ukaże się 11 lutego 2022 roku, a pierwszy singiel „Peacemaker” poznamy już w październiku.

Większość pandemii muzycy spędzili razem w swoim studiu w Hanowerze. Materiał na „Rock Believer” oparty został na kompozycjach sprawdzonego od lat duetu Schenker/Meine.

Wróciliśmy do tego, co nas zdefiniowało na początku – mówi Klaus Meine, tłumacząc skąd zespół czerpał energię i zapał. – Nagrywaliśmy tę płytę jako zespół. Na żywo, w jednym pomieszczeniu, dokładnie tak jak w latach 80. Nie możemy się doczekać, kiedy znów zagramy na żywo dla naszych fanów.

Scorpions w Polsce

Nad brzmieniem „Rock Believer” po raz pierwszy czuwał były perkusista Mötorhead, Mikkey Dee, który zadbał o to, by legendarny styl Scorpions porywał energią i zachwycał bezkompromisową jakością.

Rok 2022 roku będzie szalenie ważny dla Scorpions. 50 lat temu, 22 stycznia 1972 roku zespół wydał debiutancki album, rozpoczynając tym samym swą niezwykłą karierę. Okrągły jubileusz muzycy świętować będą, wydając nową płytę „Rock Believer” i występując dla fanów. Trasa „Rock Believer” rozpocznie się od serii koncertów w Planet Hollywood Hotel & Casino w Las Vegas, które zaplanowano między 26 marca a 16 kwietnia 2022 roku. Następnie kapela poleci do Europy, gdzie zagra w największych obiektach, w tym w Accor Arenie w Paryżu i w sześciu halach koncertowych w Niemczech. Grupa łącznie pojawi się w 9 europejskich krajach.

Nigdy nie mieliśmy tak długiej przerwy koncertowej – przyznaje Klaus Meine. – To tylko wzmogło nasz apetyt i nie możemy się doczekać, by znów wyruszyć w trasę.

Założyciel Scorpions, gitarzysta Rudolf Schenker, też nie kryje entuzjazmu.

Na samą myśl, że będę dawał czadu z moimi kumplami dla setek tysięcy fanów, na dodatek prezentując nową płytę, dostaję gęsiej skórki – zapewnia muzyk. – Ten album i towarzysząca mu trasa będą czymś absolutnie wyjątkowym w naszej karierze.

Scorpions to nie tylko największa rockowa grupa z Niemiec, ale jeden z najważniejszych rockowych zespołów na świecie. Nie tylko zdefiniowali klasyczne rockowe brzmienie, ale i sprzedali 120 milionów płyt, zagrali 5 tysięcy koncertów i nagrali wiele ponadczasowych klasyków, w tym legendarny „Wind of Change” – jeden z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów, a przede wszystkim utwór, będący synonimem jednego z najważniejszych momentów w historii. Do sukcesów Scorpions należy dodać liczne nagrody, w tym gwiazdę na Rock Walk of Fame w Hollywood i takie klasyki jak „No One Like You”, „Rock You Like A Hurricane” czy „Still Loving You”.

Nowy album „Rock Believer” ukaże się 11 lutego 2022 roku. Preorder rusza w październiku.

Na trasie Scorpions supportować będzie Wolfgang Van Halen, syn Eddie Van Halen, ze swoim zespołem Mammoth WVH.

Scorpions zagra koncert w Polsce. Data, miejsce, bilety

Koncert Scorpions w ramach trasy ROCK BELIEVER TOUR odbędzie się 28 maja 2022 roku w TAURON Arenie Kraków. W przyszłym roku Scorpions wydadzą swój 19. album studyjny „Rock Believer”, po którego publikacji odbędzie się także światowa trasa koncertowa, której częścią będzie właśnie koncert w Krakowie.

Bilety w regularnej sprzedaży dostępne będą od 1 października na www.biletserwis.pl.

Dzień wcześniej, 30 września o godzinie 10:00 uruchomiona zostanie przedsprzedaż. Skorzystać z niej będą mogli członkowie oficjalnego fanklubu Scorpions, którzy otrzymają link do zakupu wejściówek. W tym samym czasie przedsprzedaż dostępna będzie również dla zarejestrowanych klientów Bilet Serwis. Aby móc otrzymać e-maila ze specjalnym linkiem do przedsprzedaży, należy się zarejestrować na stronie www.biletserwis.pl i wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *