Simply Red zagrał koncert w Łodzi

Za nami całkowicie wyprzedany koncert brytyjskiego zespołu Simply Red. Początkowo grupa rodem z Manchesteru miała pojawić się w Polsce w 2020, a następnie w 2021 roku. Z wiadomych względów trasa Blue Eyed Soul Tour została przełożona na 2022 rok. Jako support wystąpił TYNSKY.

Okrzyknięci jednym z najlepszych zespołów koncertowych, jakie kiedykolwiek pojawiły się w Wielkiej Brytanii, dali z siebie absolutnie wszystko prezentując swoje klasyczne hity wszechczasów, takie jak „Stars”, „Holding Back The Years”, „ Fairground” i „Money’s Too Tight To Mention”, a także kilka świeżych, uduchowionych rytmów. Koncert zorganizowany przez Live Nation Polska został całkowicie wyprzedany.

Mick Hucknall jest autorem piosenek i liderem zespołu Simply Red od samego początku czyli od 1985 roku, wspomagany od 1985 r przez saksofonistę Iana Kirkhama. Obecny skład pozostaje niezmienny od 2003 roku, a trasa koncertowa będzie wykorzystywała podstawowe atuty tego fantastycznego zespołu.
„Chcę, żeby dobrze się bawili, aby ludzie wstali i bawili się oraz, by każdy włożył w to swoje serce. Chodzi o to, by poczuli rytm ”, mówi Hucknall.
„Blue Eyed Soul” został nagrany na żywo w British Grove Studios w Londynie. Wszystkie dziesięć utworów, w tym rewelacyjny singiel Thinking Of You, zostało napisanych przez Micka Hucknalla i wyprodukowanych przez długoletniego współpracownika Andy’ego Wrighta. Pod względem muzycznym-czerpią z klasycznego funku i soulu a inspiracją byli: Wilson Pickett, Dyke and the Blazers, James Brown i sekcja dęta Tower of Power. „Nie mogę się doczekać, aby zagrać ten album na żywo, ponieważ jest prawdziwy”, mówił Hucknall o nadchodzącej płycie.

Simply Red zagrał w Atlas Arenie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *