Skálmöld na dwóch koncertach w Polsce

Po udanych październikowych koncertach wikingowie ze Skálmöld ponownie przypłyną swoimi drakkarami nad Wisłę. Islandzcy folkmetalowcy wystąpią 7 marca w Poznaniu i dzień później w Krakowie, a wesprą ich Atavistia i Seven Spires.

Skálmöld gra muzykę przygodową i to jest ich największy atut. Kiedy wielu adeptów folkowej strony gatunku mniej lub bardziej skupia się wyłącznie na riffach, oni idą w drugą stronę. Wrzucają słuchacza na czubek swojego drakkara, a następnie razem z nim poszukują nieznanego. W ich przepisie na metal w stylu wikingowym nie chodzi wyłącznie o majestatyczne melodie czy kroczące riffy.

Skálmöld na dwóch koncertach w Polsce

Często do pakietu dochodzą nieoczywiste melodie, salwa solówek, a nawet thrashowe riffy rozładowujące napompowane ciśnienie. Chyba wyobrażacie sobie, jak to musi żreć na żywo, więc przekonajcie się!

Czytaj także: Skálmöld, Metsatöll oraz Atavistia zagrali w Lublinie relacja

Seven Spires mogą przejść dowolną transformację, a mimo wszystko nie tracą na wiarygodności. Wręcz przeciwnie – ciągłe zmiany to stały element tożsamości Amerykanów.. Najważniejsza pozostaje oczywiście podniosła, symfoniczna budowa, aczkolwiek stanowi ona wyłącznie punkt wyjścia dla dalszych poszukiwań. Bo w te filharmonijne zakamarki zakrada się cierpkość black metalu czy odrobina death metalu, ale z drugiej strony – także power metal. I wszystko to brzmi nie dość, że majestatycznie, to jeszcze spójnie.

Atavistia to projekt, który może uradować prawie każdego. Orkiestrowa pompa i rozmach godny muzyki filmowej? Odhaczone. Ciężar death metalu? Jak najbardziej. Heavymetalowe wyczucie melodii? Pewnie. Dbałość o detal wywiedziona z metalu progresywnego? Jeszcze jak. Muzyczne dziecko Matta Sippoli to przede wszystkim skuteczne czerpanie z różnych krańców metalu. W każdej formie brzmi przekonująco i porywająco.

Koncerty SKALMOLD w Polsce już 7 oraz 8 marca 2024 roku!

Kiedy: 7 marca (czwartek) 2024
Gdzie: Poznań @ 2Progi, al. Niepodległości 36
Bilety: 85/95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu

Kiedy: 8 marca (piątek) 2024
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 85/95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu

Bilety są już dostępne w sprzedaży na: https://knockoutmusicstore.pl/

Czytaj także: Skálmöld premiera tytułowego singla z wydawnictwa „Ýdalir” i koncerty w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *