Skálmöld premiera tytułowego singla z wydawnictwa „Ýdalir” i koncerty w Polsce

Islandzki Skálmöld rusza w pierwszą headlinerską trasę po Europie! Muzycy będą promować nowe wydawnictwo „Ydalir”, które zaprezentują również 27 października w Bielsku-Białej i 28 października w Lublinie.

Szóste pełnometrażowe wydawnictwo studyjne Skalmold premierę miało 18 sierpnia 2023 nakładem Napalm Records.

Lista utworów, które znalazły się na płycie „Ydalir”

  1. Ýr 01:33 instrumental
  2. Ýdalir 05:06 Show lyrics
  3. Urður 04:26 Show lyrics
  4. Ratatoskur 04:29 Show lyrics
  5. Verðandi 06:09 Show lyrics
  6. Veðurfölnir 04:21
  7. Skuld 04:02
  8. Níðhöggur 05:03
  9. Ullur

Metsatöll i Atavistia wesprą Skálmöld na koncertach w Polsce! Estoński Metsatöll gra folk metal z blackmetalowymi echami i promuje czteroletnie już “Katk kutsariks”, a Atavistia (“Cosmic Warfare” ukazało się w kwietniu tego roku) rozciąga się dźwiękowo od symfonii aż po melodyjny death metal i prog rocka.

Czytaj także: Skálmöld wystąpi na dwóch koncertach w Polsce

Trzeci singiel z najnowszego albumu – tytułowy „Ydalir”

Björgvin Sigurðsson o „Ýdalir”:

„Trzeci singiel z naszego nadchodzącego albumu, który prezentujemy, to utwór tytułowy „ÝDALIR”. Tutaj dowiadujemy się trochę o ULLURIE i jego domu w ÝDALIR oraz okropnościach, z którymi musi się zmierzyć on i jego ludzie.
Dwie rzeczy, o których chciałbym wspomnieć w związku z tą piosenką: po pierwsze, większość utworu została napisana przez naszego perkusistę, Jóna Geira. Pisał już wcześniej riffy i melodie, ale po raz pierwszy przedstawia nam to, co stało się podstawą utworu. Początkowy riff i zwrotka są bardzo bezpośrednie i groźne, można wyczuć niebezpieczeństwo, przed którym stoi ULLUR i jego lud. A potem pojawia się melodia w refrenie. Taka mocna melodia, która, jeśli mnie pytasz, z łatwością mogłaby zostać napisana w 1988 roku i nagrana dla Seventh Son. Po drugie, musimy porozmawiać o solówce gitarowej. Þráinn jest potworem, jeśli chodzi o solówki gitarowe i w przeszłości wykonał dla nas kilka fantastycznych solówek. Ale tutaj daje nam prawdopodobnie najlepszą jak dotąd solówkę na gitarze. Dobry towar. Zatem „DALIR” to piosenka, którą z dumą przedstawiamy wam i widzę, że stanie się ona stałym elementem naszych występów na żywo przez wiele lat.”

Szósty album studyjny wydany jest 5 lat od ostatniej produkcji. Już pod koniec 2019 rokuzespół zrobił sobie przerwę po pracowitych i pełnych wydarzeń pierwszych dziesięciu latach działalności i wracają z najmocniejszym wydawnictwem w dotychczasowej historii, pełnym energii, chwytliwych melodii i pogańskiej epickości.

Czytaj także: Skálmöld w Polsce – znamy gości trasy

Pierwszy singiel, który zapowiadał album to „Ratatoskur”. Napędzany chwytliwą i ludową melodią, przy tym wciąż ciężki i epicki. Tego można się spodziewać po piosence poświęconej wiewiórce, która biegnie w górę i w dół Yggdrasill i niesie wiadomości od orłów ze szczytu drzewa świata wężowi Níðhöggurowi, który mieszka pod jednym z korzeni Yggdrasill, prawda?

Obejrzyj także: Skálmöld zawładnął sceną Wacken Open Air 2023

Szczegóły koncertów Skalmold w Polsce: [Daty, miejsca, bilety]

Zagrają:
SKALMOLD (Islandia) folk metal, viking metal
+
Metsatoll (Estonia) folk metal
Atavistia (Kanada) melodic death metal, symphonic metal

Kiedy:
 27 października (piątek) 2023
Gdzie: Bielsko-Biała @ Rude Boy, ul. 1 Maja 20
Bilety: 85/95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 28 października (sobota) 2023
Gdzie: Lublin @ Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Bilety: 85/95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *