Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators z nowym singlem „Call Off The Dogs”

14 stycznia 2022 roku miał swoją premierę nowy utwór Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators, singiel „Call Off The Dogs”, który zapowiada najnowszy studyjny krążek Slasha „4”.

Płyta ukaże się 11 lutego 2022 roku za pośrednictwem Gibson Records we współpracy z BMG. Pierwszą piosenką, która promowała ten album, był numer „The River Is Rising”, debiutancki singiel, który w całej karierze Slasha najszybciej zdobył popularność na amerykańskich zestawieniach radiowych, w tym tygodniu numer ten uplasował się na 13 pozycji Top 20 w Rock Radio, a jego notowania stale rosną.

Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators z nowym singlem „Call Off The Dogs”

Po dekadzie i czterech albumach w karierze “4” to pierwszy nowy krążek Slasha z Mylesem Kennedy’m i Konspiratorami od 4 lat. To żywiołowy rockowy album napędzany przez zapadające w pamięć gitarowe riffy, zniewalające melodie, chwytliwe refreny i potężne solówki; opiera się też na wcześnejszych dokonaniach zespołu. „4” to piąty solowy album Slasha i czwarty nagrany z jego zespołem, w skład którego wchodzą Myles Kennedy (wokal), Brent Fitz (perkusja), Todd Kerns (bas i wokal) oraz Frank Sidoris (gitara i wokal).

Slash tak opisuje nowy singiel „Call Off The Dogs”:

Utwór ten został napisany bardzo szybko i w energetycznym duchu całego albumu ‘4’. Nie można za dużo rozmyślać o danej piosence, bo to zabija jej ducha. Kiedy weszliśmy w etap pre-produkcji, 'Call Off The Dogs’ powstało dość szybko – po prostu jammowaliśmy i tak to się właśnie odbyło. I to była prawdopodobnie ostatnia rzecz, jaką nagraliśmy w studiu.

„Call Off The Dogs” ma ten klimat, który pomaga podnieść poziom płyty na wiele sposobów, szczególnie dla fanów rocka. Oni chcą tych piosenek. Potrzebowaliśmy sekcji chóralnej, więc trochę z nią pokombinowałem i wysłałem do Slasha, a on przeniósł to na wyższy poziom i zrobił z tego swój własny utwór. W warstwie tekstowej natomiast piosenka opowiada o tym momencie, w którym machasz białą flagą i poddajesz się komuś po tym, jak ten ktoś cię nieustannie ściga.

– dodaje Myles Kennedy

Slash wraz z zespołem przemierzył cały kraj aż do Nashville, gdzie nagrał nowy album w historycznym RCA Studio A z producentem Dave’m Cobbem (Chris Stapleton, John Prine, Jason Isbell, Brandi Carlile), odkrywając nowe, oszałamiające brzmienie i styl, a wszystko to uchwycone zostało na żywo w studio. Cobb podzielał pragnienie zespołu, aby nagrać utwory na żywo w studio, włączając w to solówki gitarowe i wokale – co wydarzyło się po raz pierwszy w przypadku tej grupy.

Nowy album Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators

Poprzednie albumy zespołu z ostatniej dekady, „Apocalyptic Love”, „World on Fire” i „Living The Dream”, kontynuowały zwyżkową trajektorię – wszystkie osiągnęły Top 5 na amerykańskim Billboardzie i dotarły na Top 10 na 12 głównych listach przebojów na całym świecie. Do tej pory trzy albumy SMKC zdobyły 10 kolejnych Top 5 singli radiowych, zapoczątkowały wyprzedane światowe trasy koncertowe i przyniosły Slashowi z zespołem największe uznanie krytyków w ich karierze, a ich ostatni krążek “Living The Dream” (2018) został wyróżniony przez m.in. Los Angeles Times, Classic Rock, Guitar World, Loudwire, LA Weekly i uznano ten album za najlepszy zbiór utworów do tej pory w karierze grupy.

W świetle 30-letniego partnerstwa pomiędzy Gibsonem a zdobywcą nagrody GRAMMY i nominowanym do Rock and Roll Hall of Fame Slashem, nie bez znaczenia jest fakt, że nowy album „4” Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators zostanie wydany za pośrednictwem Gibson Records, wytwórni, która ma siedzibę w rodzinnym mieście kultowej amerykańskiej marki instrumentów – Music City, Nashville, TN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *