Slash – nowy klip oraz koncertowa podwójna płyta LP!

Logo
Description automatically generated

SLASH FT. MYLES KENNEDY & THE CONSPIRATORS: “APRIL FOOL” premiera video

Record Store Day:

‘live At Studios 60’Podwójny Live Lp Z Całym Albumem ‘4’ + 4 bonusowe utwory – premiera 18 czerwca, 2022 nakładem Gibson Records/Bmg – (Tutaj)

“’4’ – to najlepszy album w ich karierze ”           
Premier Guitar (Cover story)

SLASH FT. MYLES KENNEDY & THE CONSPIRATORS, (SMKC) niedawno zakończył swoją ogólnokrajową wyprzedaną trasę “The River Is Rising” po USA, która promowała nowy album zespołu, “4”(płyta wydana za pośrednictwem Gibson Records/BMG). Dzisiaj grupa opublikowała oficjalny teledysk do swojego kolejnego singla, “April Fool”, który został nagrany na żywo podczas wiosennej trasy SMKC.

“Mam wiele taśm, na których nagrywamy “April Fool” na próbach dźwięku, nie wiedząc, gdzie to pójdzie i chociaż zajęło mi to trochę czasu, to finalnie numer ma fajny riff” – mówi SLASH. “Piosenka tak naprawdę wyklarowała się jako całość, kiedy weszliśmy do studia i jest to jeden z tych utworów, na  które zdecydowanie wpływ miał Dave Cobb. W demo brakowało kluczowych elementów, jeśli chodzi o aranżację, a on po prostu powiedział: ‘Łączymy to tutaj. . .’ Pomyślałem: ‘Tak, to dobry pomysł!’ [śmiech] Czasami po prostu potrzebujesz drugiej osoby, której możesz muzycznie zaufać. A jeśli ktoś ma dobry pomysł, warto go po prostu wypróbować. ”

MYLES KENNEDY dodaje: “To jeden z moich ulubionych numerów. Naprawdę zabawny utwór. Tekst jest o graniu i kiedy w końcu zdajesz sobie sprawę, że masz dość i decydujesz się na ostatni śmiech. To wtedy wers ‘I guess the jokes’ on you’ ma swoje zastosowanie. A Dave pobrudził sobie tutaj ręce. Zrobił kilka poprawek i nagle okazało się, że jest o wiele lepiej! Byliśmy naprawdę, naprawdę, zadowoleni z wyniku. ”

Singiel “April Fool” króluje na radiowych playlistach i jest kolejnym radiowym hitem po numerze “The River Is Rising”, który zajął 7 miejsce na liście Active Rock Charts. SMKC wykonał “The River Is Rising” na żywo w programie Jimmy Kimmel Live! SLASH rozmawiał również z prezenterem Jimmy Kimmel’em i wystąpił w popularnym programie NPR “Wait, Wait, Don’t Tell Me!”, gdzie udzielił wywiadu Peterowi  Sagalowi. 

Slash wraz z Konspiratorami z okazji Records Store Day wyda także “Live At Studios 60”– pierwszy podwójny LP live – na którym zespół wykonuje cała płytę “4” + 4 inne kompozycje, wydawnictwo to ukaże się 18 czerwca 2022. Ekskluzywne podwójne LP SMKC “Live At Studios 60” zostało nagrane na żywo w Los Angeles w Studios 60 i dostępne będzie w limitowanym nakładzie 2250 egzemplarzy. Cały koncert zawiera wibracyjny nowy album SMKC “4” (Gibson Records/BMG) – który zadebiutował jako #1 na liście hard rockowych bestsellerów i zdobył największe uznanie krytyków. Na podwójnym winylu znajdą się także kompozycje jak: “You’re A Lie”, “World On Fire”, “Anastasia” i “Driving Rain”. Płyta daje fanom na całym świecie możliwość doświadczenia elektryzującego show SMKC na żywo.

Po dekadzie i czterech albumach w karierze, “4” to pierwszy nowy krążek SLASHA z Mylesem Kennedy’m i Konspiratorami od 4 lat. SLASH i jego koledzy z zespołu: MYLES KENNEDY (wokal), BRENT FITZ (perkusja), TODD KERNS (gitara basowa i wokal) oraz FRANK SIDORIS (gitara i wokal), aka SMKC, podjęli współpracę z producentem Dave’m Cobb’em (Chris Stapleton, John Prine, Jason Isbell, Rival Sons), co zaowocowało najmocniejszą jak dotąd płytą zespołu. Nagrania odbyły się w RCA Studio A w Nashville, Cobb podzielał pragnienie zespołu, aby nagrać utwory na żywo w studio, włączając w to solówki gitarowe i wokale – co wydarzyło się po raz pierwszy w przypadku tej grupy.  

“4” to SMKC jakich jeszcze nie słyszeliście. To żywiołowy rockowy album napędzany przez zapadające w pamięć gitarowe riffy,  zniewalające melodie, chwytliwe refreny i potężne solówki, “4” z laserową precyzją i bezpośredniością uderza w szeroki zakres dźwięków, stylów i nastrojów. Album rozpoczyna utwór „The River is Rising”, jedna z najcięższych i najbardziej dynamicznych kompozycji zespołu, rozwijająca się poprzez mocarny  riff i głęboki groove. Od celowego stomp rocka w „Whatever Gets You By”, przez jasny, pełen serca pop-rockowy „Fill My World”, do przesiąkniętego gitarową gadaniną „C’est La Vie”, psychodelicznego snu o gorączce „Spirit Love”, rozkołysanego „The Path Less Followed”, boogie-shake’a w „Actions Speak Louder Than Words”, ponurego funku w stylu Aerosmith  w „April Fool”, szalonego „Call Off the Dogs” i kulminacji w epickim, sześciominutowym, zamykającym album „Fall Back to Earth”, “4” jest albumem, który chwyta i nigdy nie puszcza.

SLASH FT. MYLES KENNEDY & THE CONSPIRATORS (L-R): TODD KERNS (bas & wokale), SLASH (gitara), MYLES KENNEDY (wokale), FRANK SIDORIS (gitara & wokale), BRENT FITZ (perkusja).
Foto:  Ross Halfin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *