Slipknot wystąpił w trójmiejskiej Ergo Arenie

Slipknot w dniu 7 sierpnia 2022 wystąpił w trójmiejskiej Ergo Arenie dając muzyczny łomot licznie zgromadzonej publiczności. Na rozgrzewkę wystąpił ukraiński Jinjer i amerykański Vended.

Powiedzieć, że pojawienie się Slipknot u schyłku lat 90. było dla metalowej sceny powiewem świeżego powietrza to jak przy tsunami powiedzieć, że przyjemnie buja. Slipknot byli uderzeniem huraganu.
Nową jakością i zarazem kulminacją tego, co najlepsze w muzyce ekstremalnej całej dekady: deathmetalowy ciężar i żar black metalu pod jednym dachem z intensywnością hardcore’a i przyziemnością rapu? Przed wydaniem „Slipknot” nie wiedzieliśmy, że to możliwe. Po „Iowa” i „Vol. 3: (The Subliminal Verses)” już nie umieliśmy bez tego żyć. Równie ważny był obłąkany wizerunek: dziewięciu osobników w kombinezonach i groteskowych maskach. Nie wiadomo, czy uciekli z więzienia o zaostrzonym rygorze, czy z twojego koszmaru…
Nie obyło się bez problemów, zmian składu i kryzysu, który prawie zakończył działalność zespołu, ale wiadomo, co nas nie zabija… Dlatego album „We Are Not Your Kind”, wydany w 2019 roku, to jeden z najlepszych materiałów bandy z Des Moines, a forma koncertowa zespołu lokuje ich na aktualnym szczycie muzyki ekstremalnej.

Slipknot prężnie działa i aktualnie koncertuje po całym świecie ze swoim materiałem. Na tegorocznej trasie nie brakuje kultowych szlagierów zespołu i nowości z nadchodzącego siódmego albumu „The End, So Far”. Premierę wyznaczono na 30 września. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego koncertu:

Vended:

Jinjer:

Slipknot:

One thought on “Slipknot wystąpił w trójmiejskiej Ergo Arenie

  1. Brawo.Zdjecia kapeli.Na to wlasnie czekalismy.Bo zdjecia sa tym co nas najbardziej w kapeli interesuje.Muzyke mamy poprostu w dupie.Wlasnie o zdjecia chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *