Smash Into Pieces – „Disconnect”

9 września 2022 na sklepowe półki trafił kolejny album Smash Into Pieces zatytuowany „Disconnect”. Co recenzenci Live Rocka sądzą o tej płycie? Sprawdźcie!

Szwedzki zespół wykonuje muzykę, którą można sklasyfikować jako cinematic rock. Od czasu wydania swojego trzeciego albumu „Rise And Shine” grupa wytrwale buduje swoją unikalną i niepowtarzalną markę. Ich futurystyczny i apokaliptyczny wizerunek, a także stworzenie filmowego mini serialu „ARCADIA WORLD”, rozgrywającego się wewnątrz równoległej wirtualnej rzeczywistości przysporzyło muzykom spore grono wiernych fanów. Tajemnicza otoczka w połączeniu z mistycznymi występami powoduje, że Smash Into Pieces staje uznaną i pożądaną marką.

Mroczniejszy, surowszy i potężniejszy

Jak opisał jeden z recenzentów ich ostatni londyński występ:

Doświadczanie koncertu SMASH na żywo jest zabawa w środku cyfrowego, cybernetycznego cyrku

Ten album jest o słuchaniu wewnętrznego głosu i oderwaniu się od hałasu, który nas pochłoną. Wyjście z ARCADII uświadomiło nam, że zbyt wielu z nas żyje, nie znajdując nigdy swojego przeznaczenia, kwestionując plac zabaw, na którym żyjemy.

– komentuje zespół.

Nadszedł czas, abyśmy wszyscy się uwolnili, przejęli władzę nad sytuacją i stali się panami naszego własnego przeznaczenia! Jesteśmy gotowi iść na wojnę, dla spokoju umysłu… Pytanie brzmi, czy ty jesteś?

Szwedzi wydali album, który bije na głowę wszystkie poprzednie dokonania. Biorąc pod uwagę, że „Rise and Shine”, „Arcadia”, a przede wszystkim – „A New Horizon” były już absolutnie fantastyczne, zaczyna nam brakować superlatyw, którymi można by opisać ich najnowsze wydawnictwo bez powtarzania się. Jest świetne. Koniec, kropka.

Trzy najlepsze utwory? Proszę bardzo!

„Valhalla”. Wyjatkow melodia połączona z chwytliwym refrenem, który szybko wpada w ucho. „Throne”. Masa pozytywnej energii, fajny tekst i melodia. Świetna robota! „Deadman”. Motywem przewodnim jest zemsta i polowanie na złego człowieka. Zagrany na żywo na szanse stać się jednym z koncertowych hymnów grupy.

Na uwagę zasługują również „Heathen”, „Vanguard” i „The Rain”, numery, które z pewnością zadowolą wszystkich fanów charakterystycznego stylu grupy.

„Disconnect” jest bardziej energiczny, szybszy i podnoszący na duchu niż jego poprzednicy. Małym minusem jest brak choćby jednej ballady, która miałaby szansę pokazać delikatniejsze i bardziej romantyczne oblicze Smash Into Pieces.

Smash Into Pieces zagrają w grudniu 2022 roku w Polsce

Europejska część Worlds Collide Tour, w ramach którego zobaczymy Within Temptation, Evanescence i Smash Into Pieces została przeniesiona na zimę bieżącego roku.

Na przesunięty koncert Within Temptation i Evanescence zapraszamy 5 grudnia do gliwickiej Areny. W roli supportu zespołów wystąpią Szwedzi ze Smash Into Pieces.

Przypominamy, że wszystkie bilety na koncert będą honorowane w nowym terminie wydarzenia.

Bilety na koncert są dostępne na:
Knock Out Music Store (bilety kolekcjonerskie na GC oraz na płytę) oraz eBilet.pl (bilety na GC, płytę oraz na sektory).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *