Śmiertelnie chora Christina Applegate – Kelly z serialu „Świat według Bundych” pokazała się na Emmy 2024

Christina Applegate, znana z roli Kelly Bundy w serialu „Świat według Bundych,” nie mogła powstrzymać łez na gali wręczenia nagród Emmy 2024. Otrzymała owacje na stojąco od publiczności.

Christina Applegate, która w sierpniu 2021 roku ujawniła, że zmaga się ze stwardnieniem rozsianym, zaskoczyła publiczność podczas gali wręczenia nagród Emmy w 2024 roku. Jej pojawienie się na scenie spotkało się z owacją na stojąco, a jej emocje były widoczne dla wszystkich obecnych.

Emmy 2924. Śmiertelnie chora Christina Applegate wystąpiła na gali

Po ogłoszeniu diagnozy Christina Applegate wycofała się z życia publicznego. Jednak zrobiła wyjątki, aby promować serial „Już nie żyjesz,” w którym wystąpiła. Za swoją rolę w nim zdobyła nominację do nagrody Emmy w kategorii „Najlepsza Główna Rola Kobieca w Serialu Komediowym.” Na scenie pojawiła się, aby wręczyć statuetkę dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu komediowym. W momencie jej wejścia publiczność usłyszała motyw przewodni z serialu „Świat według Bundych” (gdzie grała córkę Ala Bundy’ego, Kelly), i nagrodziła ją owacjami na stojąco.

Kiedy Christina Applegate podczas wystąpienia na scenie opierała się na laskę. Płacząc, dziękowała za oklaski:

O mój Boże, dziękuję. Wstając z miejsc, wprawiacie mnie w zawstydzenie z powodu mojej niepełnosprawności.

Wielu z was zna mnie jako Kelly Bundy ze „Świata według Bundych”, ale nie musicie klaskać za każdym razem, gdy coś powiem.

-dodała.

Christina Applegate usłyszała diagnozę stwardnienia rozsianego na początku 2021 roku. W wywiadzie dla „Variety” przyznała, że realizacja ostatniego sezonu „Już nie żyjesz” była niezwykle trudna. Musiała korzystać z wózka inwalidzkiego, aby dostać się na plan. Dodała również, że minęło kilka miesięcy, zanim zdecydowała się obejrzeć ostatni sezon serialu.

Obecnie aktorka rozważa pracę jako dubbingowa, aby nadal móc zarabiać na życie.

Czym jest Nagroda Emmy? Emmy 2024

Nagroda Emmy to prestiżowe amerykańskie wyróżnienie przyznawane corocznie za wybitne produkcje telewizyjne. Po raz pierwszy została wręczona w 1949 roku i zyskała ogromną popularność w latach 70. i 80. XX wieku. „Gra o Tron” wielokrotnie zdobywała Nagrody Emmy.

Nagroda Emmy jest przyznawana w różnych kategoriach, w tym reżyserom, scenografom, producentom i aktorom. Wyróżnia najważniejsze dzieła amerykańskiego przemysłu telewizyjnego. Od lat 70. XX wieku istnieje także Międzynarodowa Nagroda Emmy, która honoruje produkcje spoza Stanów Zjednoczonych emitowane w innych krajach. Dwóch Polaków, reżyser Andrzej Maleszka i animator Jarosław Szyszko, otrzymało tę nagrodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *