Snow Patrol powraca po 6 latach z nową płytą. Zespół ogłasza również swoją trasę w UK

Irlandczycy ze Snow Patrol powracają do nas po 6 latach przerwy z nowym albumem, który ukarze się we wrześniu. Zespół ogłosił również daty swoich koncertów na Wyspach Brytyjskich.

Snow Patrol ogłosili swój niecierpliwie oczekiwany powrót z albumem zatytułowanym „The Forest Is The Path”. Jest to pierwsza płyta Irlandczyków po ponad 6 latach przerwy. Premiera zaplanowana jest na 13 września.

„The Beggining” czyli przedsmak nadchodzącej płyty

Snow Patrol wypuścił pierwszy singiel promujący nadchodzące wydawnictwo. Zespół nie próżnuje i nie chce trzymać swoich fanów w większej niepewności. Dziś również ukazały się daty brytyjskiej trasy, która ruszy w lutym 2025. Posłuchajcie pierwszego singla od chłopaków ze Snow Patrol.

„The Forest Is The Path” został napisany przez Gary’ego Lightbody’ego, Nathana Connolly’ego i Johnny’ego McDaida i zawiera dwanaście premierowych utworów. Fraser T Smith, Will Reynolds, Roy Kerr i Troy Van Leeuwen (QOTSA) również przyczynili się do napisania niektórych piosenek na albumie. Jako ciekawostkę dodamy, że okładka albumu i singla zawiera obrazy Gary’ego Lightbody’ego.

„The Beginning” to kamień węgielny ósmego studyjnego albumu zespołu, napisanego podczas podróży do Somerset. Gary kontynuuje historię: „Pierwszego dnia, napisaliśmy „The Beggining” od początku do końca I za jednym podejściem nagraliśmy wokal. Zaraz po napisaniu tekstu. Ten kawałek ma charakter przyprawiający o zawrót głowy, masz wręcz wrażenie, że zaglądasz do czyjejś duszy” – mówi Johnny.

Płytę w przedsprzedaży można zamawiać TUTAJ.

Znamy daty brytyjskiej trasy

Snow Patrol ogłosił dzisiaj szczegóły 8-dniowej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii i Irlandii w lutym 2025 r. W tym specjalny koncert w The O2 w Londynie. Fani, którzy zamówią w przedsprzedaży „The Forest Is The Path” w oficjalnym sklepie Snow Patrol, uzyskają dostęp do przedsprzedaży biletów. Przedsprzedaż biletów rusza w środę 5 czerwca o 10:00, a sprzedaż ogólna w piątek 7 czerwca o 10:00.

Snow Patrol w UK

15.02.2025 – London O2
16.02.2025 – Birmingham Resorts World Arena
18.02.2025 – Cardiff Utilita Arena
19.02.2025 – Hull Connexin Live
21.02.2025 – Glasgow OVO Hydro
22.02.2025 – Manchester Co-op Live Arena
25.02.2025 – Dublin 3Arena
27.02.2025 – Belfast SSE Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *