Soilwork i Kataklysm zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]

Soilwork i Kataklysm przyjechali na trzy koncerty do Polski. Mamy dla Was relację z koncertu w Krakowie.

Kataklysm, Soilwork oraz Horizon Ignited zagrali w Polsce kolejno: 13 kwietnia w Gdańsku, 14 kwietnia w Warszawie i 15 kwietnia w Krakowie.

Soilwork zagrał w Krakowie. Zdjęcia z koncertu

Powstały w 1995 roku w szwedzkim Helsingborgu zespół Soilwork to jeden z czołowych przedstawicieli bardzo popularnego po drugiej stronie Bałtyku nurtu, czyli melodyjnego death metalu. Formacja od samego początku słynęła ze znakomitego warsztatu muzyków i do tej pory nic się pod tym względem nie zmieniło. Warto zaznaczyć, że w Soilwork grali, chociażby doskonały gitarzysta Peter Wichers i kapitalny bębniarz Dirk Verbeuren, który od paru lat jest muzykiem Megadeth.

Ostatnim albumem w dyskografii Soilwork jest „Övergivenheten”, dwunasty album studyjny zespołu. Płyta została wydana 19 sierpnia 2022 roku nakładem Nuclear Blast.

Kataklysm w Krakowie

Kanadyjscy death metalowcy z Kataklysm na scenie działają już od 1991 roku. Od lat związani z wytwórnią Nuclear Blast Records, dotychczas zgromadzili w swojej dyskografii kilkanaście albumów studyjnych. Przez ponad 30 lat działalności zdążyli objechać cały świat, grając koncerty w towarzystwie tak uznanych marek jak chociażby Behemoth, Dimmu Borgir, Unearth czy Morbid Angel. Kataklysm promuje obecnie wydany w 2020 roku album „Unconquered”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *