Soilwork i Kataklysm zagrali w Warszawie [ZDJĘCIA]

Soilwork i Kataklysm przyjechali na trzy koncerty do Polski. Mamy dla Was relację z koncertu w Warszawie.

Kataklysm promuje obecnie wydany w 2020 roku album „Unconquered”, a Soilwork ponad godzinną, tegoroczną płytę „Övergivenheten”. W piątek 14 kwietnia 2023 zespoły zagrały w warszawskiej Progresji.

Soilwork i Kataklysm w Warszawie

Soilwork to idealny przykład zespołu, który nie potrafi stać w miejscu. Stagnacja to słowo nieobecne w ich słowniku. Szwedzi już od początku grali melodyjny death metal wbrew konwencjom i skupiali się na jego przebojowym, niżeli ekstremalnym aspekcie. Momentami osiągali wręcz stadionowe poziomy przebojowości, a wszystko robili z niesłychaną klasą, szykiem i bez odchodzenia od podstaw stylu, na które składały się rozpędzone riffy oraz wypieszczone melodie.

Zobaczcie, jak było na koncercie w Warszawie!

Kataklysm rządzi przede wszystkim za sprawą żelaznej konsekwencji. Od 1995 roku wydali czternaście płyt, a do tego nie zaliczyli żadnej dłuższej przerwy w karierze. Nawet zaczynając od mięsistego i surowego death metalu, przeszli w jego melodyjne rejony, bez jednoczesnego utraty spójności stylu czy ucieczek w zagubienie. Kanadyjczycy wiedzą, że w tej muzyce ważny jest charakterny riff, puentująca go melodia oraz głęboki growling. Wiedza to, dlatego stosują się na piątkę z plusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *