Sonata Arctica zapowiada premierę nowego albumu „Clear Cold Beyond”.

Jedenasty album studyjny Finów z Sonata Arctica pod tytułem „Clear Cold Beyond” ukaże się 8 marca 2024 roku, nakładem Atomic Fire Records.

Album zawiera 10 utworów, które ożywiają zamiłowanie zespołu do brzmień w stylu power metalu i podróży do akustycznych krajobrazów muzycznych

„Clear Cold Beyond” jest wypełniony mocnymi piosenkami i łączy w sobie to, co najlepsze ze wszystkich okresów wieloaspektowej twórczości Finów: od szybkich hymnów, takich jak niedawno wydany singiel „First In Line” i „California”, po utwory pełne emocji, takie jak „The Best Things” i zamykający utwór tytułowy – na tej płycie każdy fan Sonata Arctica znajdzie coś dla siebie. Okładkę albumu, przypominającą ich wczesne dzieła, stworzył Niko Anttila, a zespół powrócił do inżyniera miksującego Mikko Karmili (Finnvox Studios). Ostatecznym masteringiem zajął się Svante Forsbäck (Chartmakers West).

Czytaj także: Pasi Kauppinen (Sonata Arctica) w wywiadzie o trudnościach bycia muzykiem XXI wieku

Lista utworów albumu Sonata Arctica „Clear Cold Beyond”

 1. First In Line
 2. California
 3. Shah Mat
 4. Dark Empath
 5. Cure For Everything
 6. A Monster Only You Can’t See
 7. Teardrops
 8. Angel Defiled
 9. The Best Things
 10. Clear Cold Beyond

Bonus tracks (digipak + vinyl only):

 1. A Ballad For The Broken
 2. Toy Soldiers (MARTIKA cover)

Czytaj także: Sonata Arctica kolejną gwiazdą, która zagra na Wacken Open Air 2024

Wokalista Tony Kakko komentuje: „Już od jakiegoś czasu czuliśmy, że po kilku niezamierzenie łagodniejszych albumach musimy zwiększyć ciężar. Nadal kochamy te albumy, ale jeśli chodzi o znalezienie kluczowych piosenek na poprawiający nastrój, metalowy koncert, to poprzedni album nie miał wiele do zaoferowania. W końcu wracamy do metalu, co wydaje się być nowym początkiem, a pisanie i nagrywanie nowych piosenek sprawiło mi mnóstwo frajdy: większa prędkość i utwory, które ludzie mogą i chcą wspólnie śpiewać. Nie możemy się doczekać, kiedy wyruszymy w trasę z tym albumem i zobaczymy, jak publiczność zareaguje na nasz powrót”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *