Sophie and the giants zagra koncert w Polsce!

Grupa została założona przez piosenkarkę Sophie Scott i początkowo jedynym celem zespołu była zabawa muzyką w gronie przyjaciół muzyków amatorów.

Wiosną 2017 roku Scott zdecydowała się zaangażować perkusistę Chrisa Hilla, do zespołu dołączyli także basista Bailey Stapledon i gitarzysta Toby Holmes, którzy byli wówczas trzema kolegami ze studiów w Guildford Music College.

Później przenieśli się do Sheffield, gdzie zaczęli grać na koncertach, miksując covery Supertrampa i Chrisa Isaaka z oryginalnymi piosenkami. W kwietniu 2018 roku ukazał się ich pierwszy singiel, „Monsters”, a w październiku EPka „Adolescence”, na której znalazły się utwory „Bulldog”, „Space Girl” i „Waste My Air”. Singiel „We Own The Night” pojawił się tuż po współpracy Sophie z niemieckim DJ-em Purple Disco Machine.

Błyskawicznie rozkwitający klasyk disco, który na początku tego roku stał się numerem 1 w całej Europie – znalazł się nawet na szczycie ogólnoeuropejskiej listy przebojów APC – i od tego czasu stał się stałym elementem wszystkich imprez i najbardziej wpływowych list, ponieważ od czasu premiery w kwietniu został odtworzony ponad 100 milionów razy. Aktualnie zespół występuje w składzie Sophie Scott, Chris Hill, Toby Holmes i od 2019 roku na basie Antonia Pooles.

To ich drugi wspólnie napisany utwór, będący kontynuacją hitu Sophie and Purple Disco Machine z 2020 roku – „Hypnotized”.

Sophie and the giants zagra koncert w Polsce!
19.09.2023 Klub Hybrydy, Warszawa
Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się w środę, 7 czerwca o godzinie 12:00
Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 8 czerwca o godzinie 10:00
Ogólna sprzedaż rozpocznie się w piątek, 9 czerwca na LiveNation.pl o godzinie 10:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *