Sorry Boys „Moje serce w Warszawie”. Płyta z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Płyta została nagrana na okoliczność 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i miała swoją premierę 21 lipca 2023 tego roku.

Na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego zespół Sorry Boys upamiętnił 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Artyści przygotowali materiał na płytę, wystąpili także na koncercie w Parku Wolności przy Muzeum. Album zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki i Pabla Nerudy. Nie zabrakło również coveru legendarnej piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”, która dopełnia całość. Płyta nosi tytuł „Moje serce w Warszawie”.

Sorry Boys „Moje serce w Warszawie”

Sorry Boys to polski zespół, któremu w wyjątkowy sposób udało się połączyć popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Ich art-pop, wiedziony zjawiskowym głosem Beli Komoszyńskiej, pełen dźwiękowego przepychu, nigdy nie traci wyrazistości i oryginalności. Grupa wydała dotąd pięć płyt, a każda z nich cieszyła się dużą popularnością i uznaniem krytyków. „Renesans” z 2022 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku „Indiepop”. Zespół ma na swoim koncie milionowe odtworzenia singli „Wracam”, „Jesteś pragnieniem”, „Jadę do domu” czy „Absolutnie, absolutnie” –ten ostatni utwór stał się największym przebojem grupy i osiągnąłplatynę. Od początku działalności trzon Sorry Boys stanowią Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół intensywnie koncertuje zarówno w klubach, jaki na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce.

Pierwszym singlem z albumu jest utwór tytułowy „Moje serce w Warszawie”. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Macieja Puczyńskiego, który jest potomkiem dwojga Powstańców – Janiny Puczyńskiej „Isi” (z d. Bobowskiej), łączniczki kompanii „Koszta”, oraz Kazimierza Puczyńskiego „Wrońskiego”, dowódcy 104. kompanii Związku Syndykalistów Polskich w Zgrupowaniu „Róg”.

Podróż przez utraconą młodość

Bohaterem filmu jest miasto niezłomne – Warszawa. W teledysku pojawiają się Powstańczynie Warszawskie: Halina Rogozińska, pseudonim Mała, Anna Helena Kurek, pseudonim Anka i Zofia Czekalska, pseudonim Sosenka.

„Moje serce w Warszawie” to poetycka podróż przez utraconą miłość, utracone miasto, a także hołd dla głębokości uczuć. Jeśli coś jest prawdziwe, zostaje na zawsze. W teledysku współczesna Warszawa jest pięknie sportretowana przez autora zdjęć i reżysera Maćka Puczyńskiego. W filmie pojawiają się także Powstańczynie. Jedna z nich, pani Halina Rogozińska „Mała”, nagrała przejmujące outro zawierające spontaniczny komentarz, który można usłyszeć w wersji streamingowej utworu

– mówi Bela Komoszyńska, wokalistka zespołu Sorry Boys.

„Moje serce w Warszawie” to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła Powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się nad Warszawą, oglądamy tamte wydarzenia jak przez sen. Bohaterką płyty jest też sama stolica, pięknie personifikowana w utworze „Miasto Warszawa” – erotyku napisanym przez chilijskiego poetę i noblistę, Pabla Nerudę.

„Stolica od lat pozostaje niezmiennie inspiracją dla artystów, dlatego album stworzony przez zespół Sorry Boys na 79. rocznicę Powstania Warszawskiego zatytułowaliśmy «Moje serce w Warszawie». Przechowujemy w pamięci historie osób, które tu żyły, marzyły, kochały, walczyły i ginęły. Uczucia tej opowieści znalazły swój wyraz w przejmującym albumie mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Jan Biedziak. Gościnnie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak. Oprawę graficzną stworzyła Ola Bodnaruś.

Lista utworów:

  1. Moje serce w Warszawie
  2. Dzień dobry feat. Robert Gawliński
  3. Robinson feat. Jan Biedziak
  4. X
  5. Miasto Warszawa feat. Dawid Tyszkowski
  6. Noce
  7. Jan
  8. Świątynia feat. Natalia Szroeder
  9. Sen o Warszawie

LINK DO ZAKUPU CD I LP: //bitly.pl/5bREm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *