SORRY BOYS – Trasa „Dzień dobry, moje kochanie” rusza w styczniu

Program najbliższych koncertów będzie oparty na utworach z dwóch ostatnich albumów: „Renesans” i „Moje serce w Warszawie”, ale „Absolutnie, absolutnie” nie zabraknie także największych przebojów Sorry Boys!

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół wydał sześć płyt i zagrał kilka tras koncertowych, wystąpił również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.

Czytaj także: Sorry Boys „Moje serce w Warszawie”. Płyta z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W ciągu mijających 12 miesięcy Sorry Boys zaprezentowali dwa albumy – jesienią 2022 r. ukazał się „Renesans”, nominowany do nagrody Fryderyk 2023 w kategorii ‘Album Roku Indie Pop’, z którego pochodzą przebojowe single: „Mapy gwiazd”, „Na spalonym moście” i „Fudżi”, a 21 lipca miała swoją premierę płyta „Moje serce w Warszawie”, upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Krążek promuje utwór tytułowy oraz najnowszy singiel „Dzień dobry” z gościnnym udziałem Roberta Gawlińskiego.

Czytaj także: Sorry Boys „Moje serce w Warszawie” – pierwszy singiel i teledysk już dostępny

Sorry Boys „Moje serce w Warszawie”

Sorry Boys to polski zespół, któremu w wyjątkowy sposób udało się połączyć popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Ich art-pop, wiedziony zjawiskowym głosem Beli Komoszyńskiej, pełen dźwiękowego przepychu, nigdy nie traci wyrazistości i oryginalności. Grupa wydała dotąd pięć płyt, a każda z nich cieszyła się dużą popularnością i uznaniem krytyków. „Renesans” z 2022 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku „Indiepop”. Zespół ma na swoim koncie milionowe odtworzenia singli „Wracam”, „Jesteś pragnieniem”, „Jadę do domu” czy „Absolutnie, absolutnie” –ten ostatni utwór stał się największym przebojem grupy i osiągnąłplatynę. Od początku działalności trzon Sorry Boys stanowią Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół intensywnie koncertuje zarówno w klubach, jaki na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce.

Czytaj także: Sorry Boys prezentuje „Fudżi”. „Tekst pisałam w trudnym momencie”

Do piosenki „Moje serce w Warszawie” powstał teledysk w reżyserii Macieja Puczyńskiego, który jest potomkiem dwojga Powstańców – Janiny Puczyńskiej „Isi” (z d. Bobowskiej), łączniczki kompanii „Koszta”, oraz Kazimierza Puczyńskiego „Wrońskiego”, dowódcy 104. kompanii Związku Syndykalistów Polskich w Zgrupowaniu „Róg”.

Podróż przez utraconą młodość

Bohaterem filmu jest miasto niezłomne – Warszawa. W teledysku pojawiają się Powstańczynie Warszawskie: Halina Rogozińska, pseudonim Mała, Anna Helena Kurek, pseudonim Anka i Zofia Czekalska, pseudonim Sosenka.

„Moje serce w Warszawie” to poetycka podróż przez utraconą miłość, utracone miasto, a także hołd dla głębokości uczuć. Jeśli coś jest prawdziwe, zostaje na zawsze. W teledysku współczesna Warszawa jest pięknie sportretowana przez autora zdjęć i reżysera Maćka Puczyńskiego. W filmie pojawiają się także Powstańczynie. Jedna z nich, pani Halina Rogozińska „Mała”, nagrała przejmujące outro zawierające spontaniczny komentarz, który można usłyszeć w wersji streamingowej utworu

– mówi Bela Komoszyńska, wokalistka zespołu Sorry Boys.

Czytaj także: SORRY BOYS w ramach trasy „Renesans” wystąpili w toruńskim Lizard Klubie [ZDJĘCIA]

Szczegóły trasy SORRY BOYS „Dzień Dobry, Moje Kochanie” 2024

 • 05.01.2024 – Blue Note  · Poznań
 • 07.01.2024 – Kieleckie Centrum Kultury · Kielce
 • 14.01.2024 – Klub Muzyczny Parlament · Gdańsk
 • 20.01.2024 – Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin  · Lublin
 • 02.02.2024 – Miejskie Centrum Kultury · Bydgoszcz
 • 09.02.2024 Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus  · Zielona Góra
 • 11.02.2024 – BSCK  · Busko-Zdrój
 • 15.02.2024 – Zmiana Klimatu  · Białystok
 • 16.02.2024 – Klub Wytwórnia  · Łódź
 • 02.03.2024 – Kosmos  · Szczecin
 • 03.03.2024 – Lizard King Toruń  · Toruń
 • 09.03.2024 – klub Stodoła  · Warszawa
 • 16.03.2024 – Stary Klasztor  · Wrocław
 • 17.03.2024 – Klub Forty Kleparz  · Kraków
 • 14.04.2024 – Centrum Kultury Karolinka  · Radzionków
 • 20.04.2024 – Klub Muzyczny Bogart  · Gomunice
 • 25.04.2024 – Cavatina Hall  · Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *