SORRY BOYS w ramach trasy „Renesans” wystąpili w toruńskim Lizard Klubie [ZDJĘCIA]

W niedzielę 11 grudnia 2022 w Toruniu wystąpiła grupa Sorry Boys. Zespół promuje swoje najnowsze wydawnictwo „Renesans”.

Trasa koncertowa promująca płytę “Renesans” rozpoczęła się 2 grudnia 2022 i obecnie obejmuje dwanaście koncertow w całym kraju!

Na koncert w przytulnym i idealnym do nastrojowych wydarzeń muzycznych klubie Lizard King stawiło się się sporo zdeklarowanych fanów zespołu, fanów dla ktorych był to już kolejny koncert w ramach trasy „Renesans”. Wyjątkowa atmosfera, doskonały kontant z publicznością, niewymuszone interakcje zespół – słuchacze, niepowtarzalny głos Beli i niezwykle przyjazna aura koncertów przysparza coraz więcej fanów zespołowi, który jest swego rodzaju unikatem na polskiej scenie muzycznej. Po koncercie i bisach wywoływanych przez zachwyconą publiczność, zespół z Blą najbardziej obleganą przez fanów bardzo szybko pojawił się na sali klubu rozmawiając z fanami, rozdając autografy i wykonująć wspólne pamiątkowe fotki.

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się w 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano” zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Ta płyta ugruntowała pozycję Sorry Boys jako zespołu nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania.

Sorry Boys z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe i uczestnicząc w najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Występowali m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festival, Spring Break oraz na Męskim Graniu.

Ta pełna paradoksów, poetycka i przebojowa płyta jest zupełnie nowym muzycznym rozdziałem w historii zespołu. „Mapy gwiazd”, singiel otwierający erę „Renesansu”, wprowadza nas do świata Starry – alter ego Beli Komoszyńskiej, wokalistki, autorki tekstów i współkompozytorki piosenek. Starry komunikuje się ze słuchaczami również w świecie pozafonograficznym za pośrednictwem e-Pocztówek – listów, w których dzieli się swoimi przemyśleniami z anonimowym adresatem. Starry jest przewodniczką po świecie „Renesansu”, nie objaśnia go, lecz pokazuje jego wielowymiarowość.
Utwory skomponowali członkowie Sorry Boys: Tomasz Dąbrowski, Bela Komoszyńska i Piotr Blak. Współkompozytorem jednego z utworów i współautorem jednego z tekstów jest Miuosh. Za produkcję muzyczną albumu odpowiadają: stały współpracownik zespołu Marek Dziedzic oraz Kuba Galiński, Jan Biedziak i sam zespół.

Lista utworów wykonanych podczas toruńskiego koncertu:

 1. Renesans
 2. Petrykora
 3. Na Na Na
 4. Jakby nigdy nic
 5. Miłość
 6. Na spalonym moście
 7. Mapy Gwiazd
 8. Phoenix
 9. Wracam
 10. Wenus
 11. Cancer Sign Love
 12. Fudżi
 13. Moje kochanie
 14. Absolutnie, Absolutnie
 15. Jadę do domu
 16. Warszawa Czeka
 17. Jesteś Pragnieniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *