Soulfly wystąpi w Krakowie

Max Cavalera jest jednym z najbardziej płodnych muzyków w historii gatunku, poprowadził Sepulturę z Brazylii na światową scenę, zdobywając po drodze fanów Ozzy’ego Osbourne’a, Deftones i Dave’a Grohla.

Współtworzył zespoły Nailbomb, Cavalera Conspiracy, Go Ahead And Die i Killer Be Killed, wydając album za albumem, ciesząc się uznaniem krytyków i fanów.

Jednak żaden z projektów nie jest tak jednoznacznie utożsamiany z Maxem jak Soulfly, którego sprzedający się w złotym nakładzie debiut zatytułowany „self-titled” został wydany z niezrównaną determinacją i duchem.

Na początku obecnego tysiąclecia, Rolling Stone stwierdził, “Soulfly seem built to last.” Ponad
dwie dekady, niezliczone światowe trasy koncertowe i tuzin albumów później, ta przepowiednia sprawdza się. Ikona undergroundu, pionier ekstremalnego metalu, wojownik trzeciego świata i lider zróżnicowanego i oddanego plemienia. Max Cavalera nie tylko przetrwał, ale i rozkwitł, wydmuchując riff za riffem. Ten sam głos, ciało i duch, który zapoczątkował Soulfly w 1997 roku, przywołuje niemożliwie ciężkie dźwięki do dnia dzisiejszego, rzucając dziesięć płyt monstrualnej muzyki na dwunastym albumie Soulfly, „2022’s Totem”.

Max Cavalera jest jednym z najbardziej płodnych muzyków w historii gatunku.

Max jest jednym z najbardziej płodnych muzyków w historii gatunku, poprowadził Sepulturę z Brazylii na światową scenę, zdobywając po drodze fanów Ozzy’ego Osbourne’a, Deftones i Dave’a Grohla. Współtworzył zespoły Nailbomb, Cavalera Conspiracy, Go Ahead And Die i Killer Be Killed, wydając album za albumem, ciesząc się uznaniem krytyków i fanów. Jednak żaden z projektów nie jest tak jednoznacznie utożsamiany z Maxem jak Soulfly, którego sprzedający się w złotym nakładzie debiut zatytułowany „self-titled” został wydany z niezrównaną determinacją i duchem.

„Totem” – goście specjalni.

Wyprodukowany przez Maxa wraz z Arthurem Rizkiem (Code Orange, Ghostemane, Outer Heaven), „Totem” może pochwalić się gościnnym udziałem Johna Powersa (Eternal Champion), Chrisa Ulsha (Power Trip) i Johna Tardy’ego (Obituary). Album przepełniony jest blackened thrash metalem współczesnych klasyków Soulfly jak „Ritual” i „Archangel”, z ukłonami w stronę ciężkiego, bezlitosnego groove’u „Primitive”, „Prophecy” i „Dark Ages”.

Występy Soulfly to przepełnione energią widowiska.

Mniej więcej 25 lat od powstania zespołu, podstawowe kawałki Soulfly takie jak „Jumpdafuckup”, „Back to the Primitive”, „Downstroy”, „Eye for an Eye”, „Ritual” i „Dead Behind the Eyes” są celebrowane na żywo tak samo jak klasyki Cavalera „Roots Bloody Roots”, „Refuse / Resist”, „Territory” i „Dead Embryonic Cells”. Przepełniony głodem i energią wykutą przez ponad trzy dekady jako siła heavy metalu, „Totem” jest odpowiednio brutalnym, żywym, ekstremalnym i podnoszącym na duchu wejściem do kanonu Soulfly.

Max tworzy hymny dla ludzi. Soulfly to celebracja rodziny i
dziedzictwa.

Hymny agresji Soulfly doprowadzają muzykę do granic wytrzymałości, jednocześnie wzbogacając ją o błyskotliwe momenty pełne trippowych niuansów i dysonansów. Jak wszyscy innowacyjni bohaterowie muzyczni, Max tworzy hymny dla ludzi. Soulfly to celebracja rodziny i dziedzictwa. Cokolwiek Max Cavalera wybija na mostkach swoich gitar, zawsze uwalnia to dusze.

Soulfly. Gdzie kupić bilety?

Grupa wystąpi 16 lipca 2023 w Klubie Kwadrat w Krakowie

Bilety w sprzedaży na www.LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *