Soulstone Gathering 2023: Mars Red Sky headlinerem trzeciego dnia festiwalu

Na Soulstone Gathering Festival 2023 odbędziemy wspólnie wiele dźwiękowych podróży. Tą wyjątkową będzie zdecydowanie nieplanowany wojaż w pustynny stoner Mars Red Sky w roli headlinera festiwalu

20 maja, podczas wyjątkowego showcase’owego dnia Soulstone Gathering Festival 2023, wyruszymy wspólnie w niezapomnianą dźwiękową podróż z gwiazdami francuskiej sceny stonerowej – Mars Red Sky!

Soulstone Gathering & Knock Out Productions po raz pierwszy połączą organizatorskie siły i wspólnie przygotują dla Was dwudniowe święto doomowego gruzu, blues-rockowej intrygi oraz stonerowej psychodelii. Festiwal odbędzie się 18 i 19 maja 2023 w krakowskiej hali Kamienna12.

Dodatkowo, 20 maja odbędzie sie trzeci, showcase’owy dzień festiwalu, którego gwiazdą będziegrupa Mars Red Sky przyjedzie do nas jako zastępstwo ukraińskiego Somali Yacht Club, którzy nie będą mogli wziąć udziału w festiwalu.

Oto pełen skład koncertów Soulstone Gathering Festival Showcase 2023:

MARS RED SKY jako headliner Soulstone Gathering Festival 2023

Francuska grupa to nie tylko przepiękne brzmienia, ale i wielkie serducha – dziękujemy muzykom, że zgodzili się dołączyć do nas na miesiąc przed imprezą! Członkowie Mars Red Sky opisują swoją muzykę jako ekwiwalent kosmicznej podróży i ostrzegamy – powinniście wierzyć im na słowo. To wszystko, co najlepsze w rocku z okolic pustynnych. Przede wszystkim: potęga brzmienia. Jak już zaserwują klasyczny, majestatyczny riff stonerowy, poczujecie się, jakbyście wpadli w ruchome piaski. A poza tym? Oczywiście psychodeliczne odloty i mantryczne zagrywki oraz okazjonalnie rzucane poplątane zagrywki z okolic rocka progresywnego. To charakterna rzecz, wypełniona charyzmą po same brzegi.

Krzyształ (Polska)

Warszawski Kryształ to zespół wywodzący się z niezalu, któremu nie brakuje smykałki do hałasu. Ich imienny debiut z października ubiegłego roku jest wsobną, często oszalałą hybrydą blackmetalowego tremolo w duchu lo-fi z post-punkiem czy cold wavem i noise rockiem. Niektórzy słuchaczy wskazują nawet na powiązania estetyczne z Myslovitz, więc przekonajcie się na własne uszy!

Angrrhst (Polska)

Angrrsth to black metal narowisty, niekiedy zmieszany z deathmetalową intensywnością, a w tekstach przepełniony frustracją, zapalczywością i wędrówkami poza znany nam świat. Muzycy nie idą na żadne kompromisy, tylko cyzelują muzykę tak, aby brzmiała najgroźniej, jak tylko można. By się o tym przekonać, sprawdźcie “Donikąd” z 2021 roku.

Ketha (Polska)

Kilkuletnia przerwa Kethy przyniosła zamierzony efekt: zespół zbiera sporą publikę podczas występów, a wydane po reaktywacji w 2022 r. „Wendigo” to kwintesencja… Prog metalu? Może metalu awangardowego? Trudno powiedzieć – ich transowe, zaawansowane technicznie połamańce nigdy nie były prostą rozrywką, ale na ostatnim krążku zyskały więcej melodyjności. Przegryźcie się przez te wszystkie warstwy, a będziecie zadowoleni.

Sautrus (Polska)

Sautrus to stoner, ale nieszablonowy. Kwartet ze Starogardu Gdańskiego miesza wspomniany nurt z najbardziej korzennym hard rockiem, psychodelicznymi odlotami poza orbitę i inspiruje się nawet popem! Dużo o tym mówi tytuł EP-ki „Stoner Pop” z zeszłego roku. Oczywiście panowie pamiętają w tym wszystkim o potędze riffu, więc ich – jak to sami nazywają – „love rock” wybrzmiewa zgodnie z zasadami: brudno i surowo.

KARNETY I BILETY JEDNODNIOWE: Knock Out Music Store

269 zł – EARLY BIRD

299 zł – REGULAR

179 zł – I/II DZIEŃ FESTIWALU

99 zł – III DZIEŃ FESTIWALU

(dostępne na www.soulstonegathering.pl!)

ORGANIZATORZY:

Soulstone Gathering

Knock Out Productions

Karnety 3-dniowe oraz bilety jednodniowe na 1 i 2 dzień festiwalu są aktualnie dostępne w Knock Out Music Store. Bilety na 3 dzień festiwalu zakupicie na nowiutkiej stronie Soulstone Gathering.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *