Śpiewał „I was cryin’ when I met you…” – teraz wokalista Aerosmith stanie przed sądem

Frontman Aerosmith, Steven Tyler, został oskarżony o napaść seksualną na nieletnią w połowie lat 70. przez rzekomą byłą dziewczynę. Julia Holcomb zawarła w pozwie, że Tyler wykorzystał ją, gdy miała zaledwie 16 lat.

Holcomb oskarża Stevena Tylera go o molestowanie seksualne oraz celowe zadawanie cierpienia emocjonalnego. W pozwie zarzuca się, że Tyler przekonał matkę Holcomb, by przekazała mu opiekę nad Julią, gdy ta miała 16 lat, pozwalając tym samym na mieszkanie z nim i angażowanie się w stosunki seksualne. Mówi się, że byli razem od 1973 roku do około trzech lat później.

Rock’n’rollowy bad boy

Pozew nie wymienia Tylera z imienia i nazwiska, identyfikując go jako „Oskarżonego Doe”, ale bezpośrednio cytuje wspomnienia piosenkarza z książki „Does the Noise in My Head Bother You?”.

Holcomb stwierdziła w pozwie, że była „bezsilna, by móc oprzeć się” władzy, sławie i znacznym nakładom finansowym Tylera. Twierdzi również, że Tyler „zmusił i przekonał” ją, by uwierzyła, że łączy ich „romantyczne uczucie”.

Holcomb poznała Tylera, który miał wtedy 25 lat, na koncercie Aerosmith w Portland w stanie Oregon w 1973 roku. Wg zapisu z pozwu, piosenkarz miał zabrać Holcomb do swojego pokoju hotelowego, gdzie rozmawiali o wieku Julii, zanim dokonał na niej „różnych aktów zachowania seksualnego o przestępczym charakterze”. Pomimo tego, że opiekun prawny wymagał od niego zapewnienia jej odpowiedniej opieki medycznej, w pozwie twierdzi się, że Tyler „nie wywiązał się znacząco z tych obietnic, a zamiast tego kontynuował podróżowanie, molestowanie i dostarczanie Powodowi alkoholu i narkotyków”.

Aborcja nieletniej

Holcomb twierdzi również, że związek zaowocował ciążą w 1975 roku, kiedy miała 17 lat; jednak dokonała aborcji pod naciskiem Tylera po pożarze mieszkania. Po zabiegu Holcomb rzekomo opuściła Tylera i wróciła do Portland, aby zmienić swoje życie, zażegnując swoje poprzednie doświadczenia z Tylerem, dopóki nie napisał o nich w swojej książce.

Miałem dwadzieścia sześć lat, a ona ledwo była na tyle dorosła, by prowadzić samochód i seksowna jak diabli. Szaleńczo się w niej zakochałem. Była uroczą, chudą chłopczycą przebraną za Little Bo Peep. Była pragnieniem mojego serca, moim partnerem w zbrodniach namiętności.

Do dwóch razy sztuka

Pozew nie jest pierwszym razem, gdy Holcomb podzieliła się szczegółami na temat jej rzekomego doświadczenia z Tylerem. W eseju z 2011 roku dla antyaborcyjnej witryny LifeSiteNews.com Holcomb napisała:

Zagubiłem się w kulturze rock and rolla. W świecie Stevena był seks, narkotyki i rock and roll, ale wydawał się nie mniej chaotyczny niż świat, który zostawiłam za sobą. Jeszcze go nie znałam, ale ledwo przeżyłam.

Pozew został złożony na podstawie kalifornijskiej ustawy o ofiarach-dzieciach, która stworzyła trzyletnie okno na wniesienie pozwu cywilnego w związku z roszczeniami dotyczącymi wykorzystywania seksualnego dzieci. Okienko kończy się 31 grudnia.

Zgodnie z prawem stanu Kalifornia ofiara musiała mieć mniej niż 18 lat, kiedy doszło do nadużycia.

Osoba skazana za przestępstwa seksualne wobec dziecka jest również zobowiązana do zarejestrowania się jako przestępca seksualny. Niektórym sprawcom grozi dożywocie, w zależności od stopnia nadużycia.

Jak dotąd przedstawiciele Tylera nie skomentowali zarzutów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *