Spring Break powraca!

Najważniejszy polski festiwal showcase’owy w wyjątkowej odsłonie potrwa od 19 września do 24 października.

Ponad 20 wydarzeń w całym Poznaniu, na przestrzeni dwóch miesięcy. Tak w skrócie zapowiada się program wyjątkowej – jak wszystko w tym roku – odsłony Spring Breaka. – Festiwal nie ma szansy odbyć się w dotychczasowej trzydniowej formule.

Wybraliśmy wariant hybrydowy: koncerty odbywać się będą dwa- trzy razy w tygodniu i będą dostępne zarówno online, jaki dla dozwolonej liczby widzów na żywo. Co najważniejsze – wszystkie odbędą się w Poznaniu

– mówi Łukasz Minta z fundacji Fast Forward, która organizuje festiwal.

foto: materiały organizatora imprezy

Na festiwalu najliczniej zaprezentują się wykonawcy związani z Poznaniem, m.in. Wczasy, Rosalie., Swiernalis, Izzy and The Black Trees czy Michał Kowalonek.

Spring Break powraca: koncerty

Nie zabraknie też części konferencyjnej, której program zostanie ogłoszony w osobnym komunikacie. Koncerty odbędą się w klubach i salach koncertowych w centrum miasta. Wśród festiwalowych lokacji nie zabraknie dobrze znanych miejsc: Tama, Dragon, KontenerART, Scena na Piętrze, Blue Note, Próżność czy Schron to tylko niektóre z nich.

To formuła umożliwiająca przede wszystkim wsparcie poznańskich artystów, animatorów i klubów muzycznych. Miasto Poznań pozostaje głównym mecenasem festiwalu. – Zarówno organizatorzy, jak i Miasto Poznań, które przekazuje najwyższą dotację na wsparcie festiwalu, mają wspólny cel: pomoc dla poznańskich artystów i animatorów sceny muzycznej, w tym klubów muzycznych

– mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Zobacz również: Opeth ogłasza trasę koncertową z okazji 30-lecia, a Ty wybierasz setlistę!

Od 2014 roku Spring Break Showcase Festival & Conference jest najważniejszą, polską imprezą nie tylko prezentującą gwiazdy, ale przede wszystkim wspierającą muzycznych debiutantów. Spring Break w pełni wspiera politykę miasta, która promuje solidarność z lokalną branżą kulturalną i artystami.

Spring Break powraca: bilety

• Na każde wydarzenie będą obowiązywać osobne bilety wstępu. Szczegółowe informacje wkrótce.

• Bilety zakupione dotychczas na kwietniową edycję festiwalu zachowują ważność na edycję

Więcej:

– www.spring-break.pl

– https://www.facebook.com/SpringBreakShowcase

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *