SPRING PROG Festival – Sosnowiec, MDK Kazimierz, 02.04.2022

SPRING PROG Festival odbędzie się w Sosnowcu w MDK Kazimierz 2 kwietnia 2022 roku

Już drugiego kwietnia na scenie MDK Kazimierz Sosnowiec zagrają Less is LessieproAge i Hipgnosis, otwierając pierwszą edycję festiwalu rocka progresywnego SPRING PROG Festival. To będzie wieczór pełen emocji, wypełniony pięknymi dźwiękami wspaniałej muzyki. Rezerwujcie już ten sobotni wieczór, szczegóły wkrótce 🙂

Less Is Lessie

Polski zespół, pochodzący z Wrocławia, tworzący muzykę ilustracyjną z elementami progresywnego rocka.
Less Is Lessie to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć w muzykę, nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Koncerty prowadzą przez rozmaite przestrzenie, są również próbą zarejestrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia w formie sampli dźwiękowych, w celu jej reinterpretacji i doświadczenia.

ProAge

Zespół ProAge konsekwentnie tworzy muzykę stylistycznie trudną do jednoznacznego sklasyfikowania. Większość utworów osadzonych jest w klimatach z pogranicza art rocka i rocka progresywnego, z częstymi wycieczkami w stronę hard & heavy. W ubiegłym 2021 roku wydali bardzo udaną płytę „4 Wymiar”, a wkrótce premiera najnowszego krążka „Coelum”

Hipgnosis

Krakowska formacja istniejąca od 2004 roku. Mają na koncie 3 albumy studyjne i dwa koncertowe. Ostatnim wydawnictwem jest wydany w listopadzie dwupłytowy album „Valley Of The Kings”, który zbiera pozytywne recenzje. Zdaniem niektórych jest to najlepsza płyta w ich twórczości. Wokal Ani Batko potrafi niejednego zaczarować.

One thought on “SPRING PROG Festival – Sosnowiec, MDK Kazimierz, 02.04.2022

  1. Rewelacyjne wydarzenie… niesamowite koncerty trzech nietuzinkowych Zespołów. Oby ta impreza okazała się być cykliczną. Był ogień i mnóstwo doskonałej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *