Startuje wspólna trasa AMPACITY i DOLI!

Reaktywowane AMPACITY rusza w trasę promującą premierowy materiał w towarzystwie formacji DOLA! Trasa odwiedzi w pierwszej połowie maja sześć polskich miast

Z początkiem maja startuje trasa koncertowa trójmiejskiego AMPACITY, podczas której zespół będzie promował swój najnowszy album „IV” wydany 31 marca nakładem wytwórni Piranha Music. W instrumentalnym locie do odległych stanów świadomości towarzyszyć im będzie sensacyjna DOLA, która wprowadzi w program tej muzycznej wycieczki trochę obłędu, mroku i niepokoju.

AMPACITY (space rock, krautrock, stoner / Trójmiasto)

Ampacity to zespół założony w 2012 roku w Gdyni przez Piotra Paciorkowskiego, Wojciecha Lackiego, Jana Galbasa, Sebastiana Sawicza i Marka Kosteckiego, w swojej twórczości eksplorujący rejony rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej i alternatywnej oraz space rocka. Wydana w 2013 roku debiutancka płyta “Encounter One” odbiła się szerokim echem wśród fanów alternatywnej muzyki gitarowej, co zaowocowało zaproszeniem na OFF Festival oraz liczne koncerty krajowe i europejskie. W przeciągu 4 lat działalności zespół wydał kolejne dwa wydawnictwa („Superluminal” w 2015 oraz „The Sum of All Flaws” z 2016 roku), po czym zawiesił działalność. W styczniu bieżącego roku Ampacity ogłosiło powrót na scenę w czteroosobowym składzie i zapowiedziało nowy album, który ukaże się 31 marca nakładem wydawnictwa Piranha Music.

DOLA (drone metal, sludge, post-metal, black, experimental / Toruń, Poznań)

Powstały w 2018 roku zespół składa się z trzech muzyków z różnych części Polski. Psychodeliczny doom metal, gitara akustyczna, blast beat i przesterowany bas topią się w tyglu przepełnionym prymitywnym obłędem, apatycznym smutkiem, nostalgią dziecka i strachem godnym naszych czasów. Trio szturmem wzięło polską scenę w 2020 roku wydając niespodziewanie debiutancki album zatytułowany po prostu “Dola“, który przez wielu został nazwany jednym z ciekawszych debiutów roku. Noise Magazine w dniu premiery pisał tak: “(…) debiutancki materiał Dola to jedno z ciekawszych nowych zjawisk, jakie przejdą wam koło uszu w 2020 roku. To psychotyczna mieszanka drone/doom metalu, postrocka, popromiennej mutacji black metalu i muzyki projektów, które założył Stephen O’Malley i nawet on o nich zapomniał. (…)“. Tylko rok przyszło nam czekać na następcę tego dzieła, bo już w 2021 zespół wydał drugi, równie dobrze przyjęty album “Czasy“. Oba albumy zostały wydane własnym sumptem przez zespół, a następnie wznowione pod koniec 2022 roku przez Piranha Music.

PEŁNA TRASA AMPACITY / DOLA:

  • 5 maja – Poznań / Pod Minogą
  • 6 maja – Warszawa / Hydrozagadka
  • 7 maja – Toruń / NRD
  • 12 maja – Wrocław / Liverpool
  • 13 maja – Kraków / Alchemia
  • 14 maja – Katowice / Katofonia

Już w piątek pierwszy przystanek trasy – poznański Klub pod Minogą.

Bilety:
I PULA – 40 PLN
II PULA – 50 PLN
https://goout.net/pl
W DNIU KONCERTU – 60 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *