Steve Hackett na dwóch koncertach w Polsce [DATA, MIEJSCA, BILETY]

W marcu 2022 na dwóch koncertach w Polsce wystąpi Steve Hackett z projektem Genesis Revisited.

Steve Hackett, niezwykle utalentowany i obdarzony wielką wyobraźnią gitarzysta rockowy, na początku swojej kariery był związany z grupą Genesis, tworząc jej klasyczny skład razem z Peterem Gabrielem, Philem Collinsem, Tonym Banksem i Mike’em Rutherfordem. Wspólnie nagrali wiele znakomicie przyjętych albumów takich jak choćby „Selling England By The Pound” (jedna z ulubionych płyt Johna Lennona). Steve jest również pełnym inwencji kompozytorem i w swoich utworach wykorzystuje elementy wielu różnych gatunków, m. in. jazzu, world music i bluesa.

Zaplanowana na 2019 rok trasa „Selling England By The Pound” zbiegła się z 40. rocznicą premiery trzeciego solowego albumu Steve’a, „Spectral Mornings” i od początku było wiadomo, ze będzie to spektakularne wydarzenie. Na scenie obok Hacketta pojawiła się cała plejada znakomitych muzyków, a recenzenci prześcigali się w znakomitych ocenach koncertów. Podczas dwóch 2,5-godzinnych koncertów Hackett przedstawił m.in. w całości wspomniany album „Selling England By The Pound” oraz obszerne fragmenty znakomitego „Spectral Mornings”. Znalazło się też miejsce dla bardziej aktualnych solowych kompozycji, w tym z najnowszego albumu „At The Edge Of Light”.

Steve Hackett na dwóch koncertach w Polsce. Gdzie kupić bilety?

Trasa która Steve zaplanował na 2020 i 2021 z powodu pandemii koronawirusa została przełożona na 2022 rok. Tym razem artysta wraz z przyjaciółmi-muzykami postanowił odtworzyć w całości słynny koncertowy album Genesis „Seconds Out” z 1977 roku, jedną z najlepszych rockowych płyt koncertowych wszech czasów. Zagra też wybór swoich solowych kompozycji, wszak jego spektakle do krótkich nie należą.

16 marca 2022
Narodowe Forum Muzyki / plac Wolności 1, Wrocław

17 marca 2022 
Progresja / Fort Wola 22, Warszawa

Ceny biletów:

Warszawa – 199,00 PLN (miejsca stojące)
Wrocław – od 169,00 do 299,00 PLN (miejsca siedzące)

Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl

Organizator: Rock Serwis

Zobacz również: Kamelot : „I Am The Empire – Live From The 013”. Premiera płyty i teledysku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *