Steve Harris (Iron Maiden) już wkrótce wystąpi w Polsce

Żywa legenda heavy metalu zagra koncert w Warszawie!

Steve Harris wraz ze swoim drugim zespołem – British Lion – zaprezentuje się już 23 lipca na Letniej Scenie klubu Progresja. W roli supportu grupy zagra Airforce.

Bilety kolekcjonerskie na ten wyjątkowy wieczór można nadal zakupić w Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie)

BRITISH LION (Wielka Brytania) heavy metal:

Dla Steve’a Harrisa odskocznią od wielkich stadionów i ogromnych hal, w których gra z Iron Maiden, oprócz futbolowej pasji od 2012 roku jest heavymetalowy zespół British Lion. Towarzyszą mu w tym przedsięwzięciu niezmiennie bębniarz Simon Dawson, gitarzyści Grahame Leslie i David Hawkins i wokalista Richard Taylor.  

Brytyjski Lew podobnie do Żelaznej Dziewicy ryczy na klasycznie heavymetalową nutę, której brzmieniowy kształt jest dziełem Steve’a. W 2012 roku ukazał się imienny, debiutancki materiał, który grupa promowała również w Polsce. Harris zachowywał się podczas klubowej trasy, jakby dopiero co zaczął karierę, a nie był jedną z największych legend heavy metalu. Spotykał się z fanami, strzelał sobie z nimi fotki, podpisywał gadżety.  

Potem czas Steve’a zajmowała przede wszystkim praca z Iron Maiden w studiu i na trasach koncertowych, ale w wolnych chwilach powstawał materiał na drugą płytę „The Burning” (2020) zapowiadaną przez single „Spit Fire” i „Lightning”. 

AIRFORCE (Wielka Brytania) heavy metal:

Są zespoły, które mają talent do numerów znakomicie sprawdzających się na żywo. Należy do nich angielski Airforce. Łączą go bliskie więzy z Iron Maiden, a także z Polską. Kapeli nie wymienia się wśród najważniejszych zespołów heavymetalowych w historii, ale Airforce swoje miejsce w niej ma i słusznie cieszy się szacunkiem fanów.

Doug Sampson bębnił prawie dwa lata w Ironach, a gitarzysta Chop Pitman pożyczał im sprzęt i do dziś jest kumplem Steve’a Harrisa. Airforce powstał w 1986 roku w Londynie, ale płyty wydawać zaczął dopiero w XXI wieku. Utrzymane w średnim tempie numery są stworzone do machania łepetyną, zaś refreny idealne do śpiewania przez publikę. Tematyka utworów obraca się wokół wojny, a „Heroes” dedykowany jest polskim lotnikom, którzy w czasie drugiej wojny światowej walczyli w bitwie o Anglię. Jest jeszcze jeden związek z Iron Maiden – w numerze „Sniper” gościnnie zaśpiewał Paul Di’Anno. Oprócz Chipa i Douga w Airforce jest jeszcze współzałożyciel kapeli Tony Hatton i portugalski wokalista Flávio Lino. W 2021 roku ukazała się koncertowa płyta, „Live Locked n’ Loaded – In Poland Lublin Radio”, zarejestrowana w Polsce, w studiu Radia Lublin.

Zagrają:
BRITISH LION (Wielka Brytania) heavy metal
+
Airforce (Wielka Brytania) heavy metal

Kiedy: 23 lipca (sobota) 2022
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Production

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
– eBILET

Iron Maiden w Polsce w 2022 roku

Iron Maiden przełożył światową trasę Legacy of the Beast World Tour. Najbliższy koncert Iron Maiden w Polsce odbędzie się 5 lipca 2020 roku w Warszawie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Within Temptation, a zespołem otwierającym Lord Of The Lost.

Bilety kupicie na stronie Live Nation i Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *